› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ulica Studzienna będzie jak nowa za milion złotych

› inwestycje drogowe ponad rok temu    18.01.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Ulica Studzienna będzie jak nowa za milion złotych fot. Amadeusz Żołdak

Już w lipcu tego roku pojedziemy odnowioną ulicą Studzienną. EUROVIA POLSKA SA z Bielan Wrocławskich podpisała umowę z miastem. Koszt robót to blisko milion zł. Za to będzie przebudowa jezdni, budowa chodników i zjazdów oraz oświetlenia, a także 22 miejsca postojowe.

Wykonawcę przebudowy ul. Studziennej wyłoniono w przetargu. Zgłosiło się sześć firm, w tym tylko jedna z Elbląga. Trzy oferty zostały odrzucone. Z tych pozostałych na placu boju najwyższą cenę zażyczyła sobie Firma Budowlano-Drogowa MTM SA z Gdyni – ok. 1,2 mln zł. Firma STRABAG z Pruszkowa, koło Olsztyna wprawdzie dała niższą cenę ok. 1,04 mln zł, ale proponowała dłuższy termin wykonania prac.

Bezkonkurencyjna okazała się EUROVIA POLSKA SA z Bielan Wrocławskich. Zaproponowała poniżej miliona zł, a dokładnie 996 977 zł i 93 gr. Obiecała zakończyć prace 30 czerwca 2017 roku. Jak wszyscy dała gwarancji 60 miesięcy. Wygrała zatem przetarg i podpisała umowę z miastem. Po przekazaniu placu budowy rozpocznie prace.

Miasto było zdecydowane przeznaczyć na tę inwestycję prawie 1,47 mln zł, czyli z miejskiej kasy wydamy o ok. 500 tys. zł mniej.

Oto szczegóły inwestycji:

Zakłada ona wykonanie nowej nawierzchni jezdni ulicy Studziennej o długości 175,5 m, od ul. Wodnej do ul. Stary Rynek. Jezdnia ulicy wykonana zostanie z kostki kamiennej (regularnej), obramowanej krawężnikami kamiennymi 15x30x100 cm.

Po obu stronach jezdni wykonane zostaną chodniki, ich szerokość będzie zmienna, od 3,00 m do 3,15 m. W ramach inwestycji wykonane zostanie również nowe oświetlenie drogi, usunięte zostaną także kolizje z sieciami elektroenergetycznymi. Na ul. Studziennej zaplanowane zostały 22 równoległe do osi jezdni miejsca postojowe

- czytamy w komunikacie biura prasowego Urzędu Miejskiego.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kkk
ponad rok temu 1
Super. Milion dla bogatych mieszkających na Starym Mieście gdzie jeździ 100 samochodów, a Płk. Dąbka na której wykonano pseudo remont już ma garby. Ale po co robić dobrze jak za dwa lata znowu się zarobi. A z drugiej strony gdzie jest odbiorca tego bubla? Już siedzi? Hahah nie, on odbiera następna ulice. Remont weekendowy i weekendowa trwałość.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.