› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ulica Sadowa (i nie tylko) będzie jak nowa

› inwestycje drogowe ponad rok temu    21.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 2 / 100%
A A A
Ulica Sadowa (i nie tylko) będzie jak nowa fot. Marcin Mongiałło

Dzięki umowie podpisanej dziś (21.02) przez prezydenta Elbląga oraz Włodzimierza Powązkę, inwestora budującego osiedle Sadowa rozładowany zostanie  zwiększony ruch drogowy po wybudowaniu Osiedla Sadowa. 

Rozładowania zwiększonego ruchu drogowego po wybudowaniu Osiedla Sadowa, w ramach Umowy Drogowej zrealizowane zostaną cztery zadania inwestycyjne: 

1. Budowa dodatkowej drogi dojazdowej do Osiedla Sadowa, dzięki czemu osiedle zyska bezpośrednie połączenie z ul. Komeńskiego (na wysokości stacji kontroli pojazdów). Zadanie realizowane ze środków dewelopera.


2. Budowa sygnalizacji świetlnych na dwóch skrzyżowaniach: Grunwaldzka – Sadowa i Grunwaldzka – Komeńskiego wraz z zasileniem. Sygnalizacje będą skoordynowane z innymi znajdującymi się w ciągu alei Grunwaldzkiej. Zadanie realizowane ze środków dewelopera


3.  Remont (wzmocnienie) jezdni ulicy Sadowej na odcinku od Grunwaldzkiej do Willowej poprzez ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej. 

Przebudowany zostanie także chodnik ze zjazdami po stronie zachodniej ul. Sadowej (po stronie osiedla), na odcinku od Grunwaldzkiej do Willowej (do końca działki Osiedla Sadowa).

Zadanie realizowane ze środków dewelopera


4. Remont (wzmocnienie) jezdni ulicy Sadowej na odcinku od Willowej do Kochanowskiego poprzez ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej. Przebudowany zostanie również chodnik ze zjazdami po obu stronach ul. Sadowej, na odcinku od willowej do Kochanowskiego i od Grunwaldzkiej do willowej (po stronie szkoły).  Zadanie realizowane ze środków miasta

Powyższe zadania realizowane będą etapami w latach 2018-2021 i uzależnione są od oddawania do użytku kolejnych budynków mieszkalnych na Osiedlu Sadowa (łącznie powstanie 5 budynków z 370 mieszkaniami).

- W pierwszym etapie, do końca listopada 2018 roku, powstanie łącznik między Osiedlem Sadowa a ul. Komeńskiego.

- W drugim etapie deweloper wykona sygnalizacje świetlne na obu wspomnianych skrzyżowaniach (ich uruchomienie przewidziano na koniec sierpnia 2019 r.).
- Po zakończeniu robót zasadniczych związanych ze wznoszeniem budynków na Osiedlu Sadowa, wykonany zostanie remont jezdni i chodników na pierwszym odcinku ul. Sadowej, od Grunwaldzkiej do Willowej (planowany termin to połowa listopada 2021 r.)

- Na rok 2021 planowane jest również wykonanie przez Gminę Miasto Elbląg remontu drugiego odcinka ul. Sadowej, od Willowej do Kochanowskiego.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gościu
ponad rok temu ocena: 0%  4
Bardzo dobrze,długo czekaliśmy żeby znów było głośno o naszej Kochanej Sadowej.Spokojna dzielnica tylko jak na każdej znajdzie się trochę patologii.Jeszcze Pan Włodek niech zrobi ciąg sklepów i lokali usługowych wzdłuż ulicy Sadowej i dużo miejsc parkingowych i będzie super.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aaa
ponad rok temu ocena: 33%  3
Super droga będzie odnowiona, ale nikt nie pomyślał żeby tą drogę poszerzyć teraz są problemy z mijaniem się samochodów a co będzie jak osiedle będzie zasiedlone.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gościu
ponad rok temu ocena: 0% 2
Zakaz parkowania po obu stronach jezdni(nie dotyczy służb miejskich) i jest po problemie.Właściciele co mają domki niech parkują na swoich posesjach! A te ''SZEROKIE TRAWNIKI'' przed blokami polikwidować i będzie miejsc do parkowania,tacy właściciele co mają po kilka aut będą mieli gdzie parkować!
~ mieszkankaelbląga
ponad rok temu ocena: 33%  1
Co za bzdura że rozładują ruch skoro będą tam nowi mieszkańcy. Młode pary i każdy ze swoim samochodem. Większy ruch będzie więc bez ściemy.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.