› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ulica Płk. Dąbka odnowiona w 3 weekendy (+ foto)

› inwestycje drogowe ponad rok temu    28.09.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
24 zdjęćUlica Płk. Dąbka odnowiona w 3 weekendy (+ foto) fot. Maciej Markowski

Od 9 do 25 września trwały prace modernizacyjne na ulicy Płk. Dąbka w ramach weekendowych remontów dróg - nowej technologii po raz pierwszy zastosowanej na elbląskich jezdniach. Wszystkie zaplanowane odnowy na ponad 1,5-kilometrowym odcinku dobiegły końca i pozostały już tylko prace porządkowe. Trwają już jednak przygotowania pod remont kolejnych miejskich dróg: Obrońców Pokoju oraz Robotniczej, które powinny - jeśli pogoda pozwoli - zostać oddane z powrotem do użytku po wykonaniu nowej bitumicznej nawierzchni rankiem 3 października.

Ulica Płk. Dąbka nie została rzecz jasna odnowiona w całości. Zarówno na jezdni wschodniej oraz zachodniej nową nawierzchnię zyskały konkretne odcinki. Po stronie zachodniej remont objął odcinek od ul. Niepodległości do ul. Brzozowej, a po stronie wschodniej od ul. Niepodległości do al. Piłsudskiego. Wciąż na tych odcinkach trwają prace porządkowe. Pozostałe, niewyremontowane w tym roku odcinki ul. Płk. Dąbka, zostaną prawdopodobnie odnowione w przyszłym roku, jeśli uda się pozyskać środki na na tę inwestycję.

Aktualnie firma Skanska rozpoczęła przygotowania do renowacji dwóch kolejnych ulic (roboty rozbiórkowe, brukarskie, regulacja i wymiana krawężników). Będą nimi Robotnicza oraz Obrońców Pokoju, czyli druga i trzecia jezdnia według harmonogramu przedstawionego przed przystąpieniem do remontów. Zgodnie z poprzednimi ustaleniami, główne prace rozpoczną się w najbliższy piątek (30 września) od godzin wieczornych i potrwają do poniedziałkowego poranka (3 października). Niedługo powinien być znany schemat objazdów na czas remontów.

W dalszej kolejności planowane są remonty ulic: Trybunalskiej, Zielonej, Korczaka, Królewieckiej oraz Nitschmana. Łącznie odnowa nawierzchni ulic zostanie wykonana na długości 4.878,2 metrów. Koszt całej inwestycji wyniesie 3.678.080,97 zł. Ze względu na możliwość wystąpienia warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie robót lub wstrzymujących roboty, harmonogram weryfikowany będzie w okresach tygodniowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

ilość zdjęć 24 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.