› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ul. KaliNOWA zyska bitumiczną nawierzchnię do końca miesiąca (+ foto)

› inwestycje drogowe ponad rok temu    23.09.2016
Maciej Markowski
komentarzy 5 ocen 3 / 100%
A A A
12 zdjęćUl. KaliNOWA zyska bitumiczną nawierzchnię do końca miesiąca (+ foto) fot. Bartłomiej Ryś

Pomimo tego, że w Elblągu co najmniej kilka ulic domaga się modernizacji, na swoją kolej będą musiały poczekać. Tymczasem właściciele kilku domów, którzy zamieszkują przy ulicy Kalinowej (dzielnica Dąbrowa), jeszcze w tym miesiącu będą mogli pochwalić się odnowionym odcinkiem drogi o długości 653 metrów (od ul. Królewieckiej do zjazdu do posesji Kalinowa 15) wraz z poboczem. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się prace przygotowawcze na ul. Kalinowej, a do 30 września zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna. Koszt całej inwestycji wyniesie 250 tys. zł.

Ulica Kalinowa posiada niejednorodną nawierzchnię, na którą składa się odcinek asfaltowy, gruntowy czy wyłożony kostką brukową. Inwestycja zakłada wykonanie nawierzchni bitumicznej z odnową poboczy i powierzchniowym odwodnieniem nawierzchni drogi. Za przygotowanie projektu pn. "Modernizacja drogi gminnej nr 401062 N - Ulica Kalinowa w Elblągu stanowiąca dojazd do gruntów rolnych" odpowiedzialny jest Zakład Usług Inwestycyjnych Tomasz Raczkowski. Wykonawcą będzie natomiast firma P. H. U. Masters Piotr Matuszów z Elbląga. Cena wybranej oferty wyniosła 199.355,25 zł. Miasto na to zadanie zarezerwowało w budżecie 160 tys., a pozostałą kwotę pozyskało od wojewody warmińsko-mazurskiego (90 tys.) w ramach wyłączenia z produkcji gruntów rolnych.

650-metrowy odcinek od ul. Królewieckiej aż do zjazdu na posesję Kalinowa 15 będzie zaledwie pierwszym etapem modernizacji tej drogi. Drugi etap zakłada wykonanie podobnych robót na odcinku o długości 234 metrów (łącznie prawie 900 metrów).

W związku z realizacją zadania na odcinku remontowanej drogi występować mogą utrudnienia. Wykonanie nawierzchni bitumicznej spowoduje z kolei zamknięcie ulicy na 2 dni.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

ilość zdjęć 12 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Qwerty
ponad rok temu ocena: 50%  5
Aż się prosi aby zrobić łącznik z Kalinowej na Stoboje. Taka droga by się przydała bo nie ma wschodniej obwodnicy Elbląga, a tak byłaby jakaś alternatywa na popołudniowe korki.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żbik
ponad rok temu ocena: 33%  4
Przecież tam jest z 10 domów-willi tak naprawdę.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ helamaGb6
ponad rok temu ocena: 50%  3
Co będzie z ulicą Jasna ? Codziennie zawożę dziecko do szkoły podstawowej nr 25 , szkoła jest integracyjna , więc dziecko nie może same uczęszczać do szkoły . Do szkoły jeżdżę ulicą Jasną , a tam jakby czas się zatrzymał od 40 lat , dzieci które idą chodnikiem przy ulicy Jasnej mogą tam zwichnąć nogę , to jest coś karkołomnego !!!
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redaktor Żbik
ponad rok temu ocena: 71%  2
Czy to prawda, że mieszka tam kolega starosty z PSL, czyli macierzystej partii Wróbla?
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anonimek1
ponad rok temu ocena: 78%  1
Nie ważne dobro mieszkańców miasta, ważne znajomości mieszkańców ulicy Kalinowej. Ile osób skorzysta na tym odcinku ? Niewiele, a w mieście sporo ulic woła o remont...
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.