› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ubezpieczeniowe pogotowie - 24 godziny na dobę

› poradnik ponad rok temu    14.06.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 6 / 83%
A A A
Ubezpieczeniowe pogotowie - 24 godziny na dobę

O terminowym i prawidłowym przedłużeniu polisy OC każdy kierowca musi pamiętać sam. Towarzystwo Ubezpieczeniowe co prawda przesyła informację, ale musi to uczynić minimum 14 dni przed zakończeniem obowiązywania danej polisy. Najczęściej jednak po przeczytaniu takiego komunikatu myślisz sobie: mam jeszcze czas, poczekam, ponieważ z pewnością pojawią się jakieś ciekawsze oferty, dzięki którym zaoszczędzę parę złotych. Czas leci, a nawał obowiązków skutecznie spycha zakup polisy na drugi plan. Przypomniałeś sobie późnym wieczorem, że jutro już nie możesz jechać, bo Twoja polisa traci ważność. Co wtedy?

I zapominalscy mogą uniknąć kary za nieterminowe przedłużenie polisy.

Choć współcześnie sposobów na pamiętanie o przedłużeniu polisy jest wiele, to i tak mimo mobilnych aplikacji, intuitywnych kalendarzy w telefonie czy powiadomień na naszą skrzynkę mailową, wielu właścicieli pojazdów zakup ubezpieczenia OC zostawia na ostatnią chwilę bądź bardzo późno sobie o tym przypomina. Taka chwilka zapomnienia albo rozgardiasz we własnych dokumentach może nas jednak dużo kosztować. UFG bowiem nalicza kary już nawet za jeden dzień poruszania się pojazdem bez ważnej polisy OC. Nie ratuje nas także pozostawienie auta w garażu. Według przepisów bowiem każde zarejestrowane auto zobligowane jest do posiadania polisy OC. Stąd, nawet jeśli zakupimy polisę po trzech dniach, to nie unikniemy kary z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Z pomocą dla zapominalskich i spóźnialskich przychodzą kalkulatory online. Ich całodobowe działanie sprawia, że nawet krótko przed północą przedłużymy polisę, unikając kar i nieprzyjemności. W ciągu kilkunastu minut polisę wybierzemy, zakupimy i opłacimy. Jej wydruk wystarczy, by na drugi dzień bez obaw wsiąść do pojazdu, a UFG nie miało podstaw do naliczenia kary.

Kiedy internetowe zakupy są ostatnią szansą na terminowe OC?

Wbrew pozorom sytuacji, w których nerwowo spoglądamy na mijający właśnie termin ważnej polisy jest wiele. Konieczność skorzystania z całodobowego pogotowania ubezpieczeniowego może się nadarzyć już zaraz po zakupieniu pojazdu. Wystarczy, że nie jesteśmy zainteresowani kontynuacją polisy poprzedniego właściciela, a na zrealizowanie formalności z ubezpieczycielem mamy tylko 30 dni. Jeśli więc czekamy na dobre oferty albo zwyczajnie zapomnieliśmy zaznaczyć w kalendarzu, kiedy ów termin mija, nieprzyjemności z UFG mogą nastąpić niezwykle szybko. Dostęp do polis online może być także zbawienny dla tych, którzy właśnie zakupili pojazd za granicą i nie zorganizowali sobie tablic wjazdowych.

Na przejazd w kraju niezbędne jest więc krótkoterminowe ubezpieczenie, które również, by nie ponosić dodatkowych kosztów na transport lawetą czy narażać się na wysokie mandaty podczas kontroli drogowej, możemy z minut. Wystarczy więc, że mamy dostęp do internetu, kartę kredytową przy sobie, byśmy mogli zakupić ubezpieczenie i zgodnie z literą prawa zakupić online dosłownie w 15 minut i kontynuować podróż. Możliwość zakupu polisy w późnych godzinach nocnych pomocna jest również dla tych, co zwyczajnie zapomnieli o jej przedłużeniu, albo byli przekonani, że na zrealizowanie formalności mają jeszcze co najmniej kilka dni. Nie rzadko myli nam się termin wygaśnięcia polisy komunikacyjnej na przykład z terminem zakończenia polisy od nieruchomości. O konieczności podpisania nowej umowy możemy sobie przypomnieć także będąc na urlopie. Nie mając dostępu do placówki agencyjnej czy infolinii, polisę w 15 minut zrealizujemy właśnie za pomocą internetu hotelowego czy w kafejce.

Szybko i prosto czyli kupowanie polisy przez internet.

Do zakupu polisy niezbędne jest podanie wszystkich danych osobowych, jak i ubezpieczanego pojazdu. Mając przy sobie dowód osobisty i rejestracyjny bez problemu przejdziemy przez pierwszy etap zakupu polisy. Następnie musimy ułatwić Towarzystwu kontakt z nami. By proces przyspieszyć, a formalności ograniczyć do minimum, wystarczy, że podamy adres e – mail, na który uzyskamy zarówno dalsze instrukcje, jak i potwierdzenie zakupu polisy. Ostatnim krokiem jest uiszczenie opłaty. Jeśli przelew zrealizujemy od razu, to również od razu będzie obowiązywać nasza polisa. Jest to więc właściwe rozwiązanie, jeśli już w następnym dniu nie posiadamy ważnego ubezpieczenia. Potrzebujemy więc zaledwie 15 minut, by zaktualizować naszą polisę bądź zakupić nową i uniknąć tym samym problemów i wysokich kar finansowych.

Wsparcie w nagłych przypadkach i szybki zakup polisy zapewnia AzPolisa.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.