› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ubezpieczenie OC – już niedługo podwyżki

› bieżące ponad rok temu    23.02.2015
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 5 / 80%
A A A
Ubezpieczenie OC – już niedługo podwyżki

Jak co roku, każdy kierowca staje przed obowiązkiem wykupienia polisy OC na swój samochód. I jak co roku, nie chciałby przepłacić. W końcu OC w każdym towarzystwie jest – ustawowo – takie same, różni się jedynie ceną. Tymczasem już w drugim kwartale możemy spodziewać się wysokich składek.

Najtaniej = najlepiej

„Gołe” OC, czyli bez dodatków takich jak Assistance czy NNW, w każdym towarzystwie zapewnia taką samą ochronę osobie poszkodowanej. Ustawowo OC chroni do 1 mln euro (w szkodach na mieniu) i 5 mln euro dla osoby (lub osób) poszkodowanej w wyniku kolizji czy wypadku. Jedynie poszczególne firmy wyceniają koszt swojej oferty na różne sposoby, przez co istnieją nieraz bardzo wyraźne różnice w cenie. Od 1 kwietnia tego roku mają nastąpić istotne zmiany – OC oczywiście wciąż pozostanie takie samo, lecz możemy spodziewać się lepszej jakości usługi odszkodowawczej firmy ubezpieczeniowej. Specjalne wytyczne, których mają trzymać się ubezpieczyciele, mają skutecznie ograniczyć (przynajmniej w teorii – czas pokaże jak będzie w praktyce) manipulacje i zaniżenia odszkodowania z tytułu OC sprawcy. Niestety, lepsza obsługa i wyższe odszkodowania mają odbić się na wysokości składki, jaką przyjdzie nam zapłacić.

OC z dodatkami - ile kosztuje obecnie, a ile zapłacisz w kwietniu

W przypadku, gdy zdecydujemy się na ubezpieczenia dobrowolne (jakimi właśnie są m.in. Assistance i NNW), możemy spodziewać się różnic w produktach u poszczególnych towarzystw. Wówczas już nie tylko cena jest jedyną wytyczną, ale i jakość (czasami warto dopłacić 10 zł, by mieć wyższe ubezpieczenie NNW). Przykładowo, ceny OC wraz z NNW mogą oscylować w granicach 270-680 zł*. Oferty te – prócz oczywiście ceny – różnią się jedynie sumą ubezpieczenia NNW. Ceny te są aktualne na chwilę obecną, nie wiadomo bowiem o ile wzrosną po pierwszym kwartale. Niektóre szacunki mówią o wzroście od 10 do nawet 50% za obowiązkowe ubezpieczenie OC. Najbezpieczniej więc wykupić polisę – o ile to tylko możliwe – jeszcze w marcu. Kierowcy, którym kończy się polisa znacznie później, będą raczej skazani na droższe OC.

* obliczenie pochodzi z kalkulatora rankomat.pl, ze strony https://rankomat.pl/pzu/ubezpieczenie-nnw

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mfind
ponad rok temu ocena: 0%  1
Koniecznie przeczytajcie, także raport o cenach oc w 2015 roku http://www.mfind.pl/akademia/r...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.