› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ubezpieczenie dla aut firmowych w UK

› poradnik ponad rok temu    29.01.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ubezpieczenie dla aut firmowych w UK

Jeśli prowadzisz firmę w Wielkiej Brytanii z pewnością wiesz, że musisz wykupić ubezpieczenie. Poza ubezpieczeniem odpowiedzialności pracodawcy (gdy zatrudniasz pracowników) Twoim obowiązkiem jest również ubezpieczenie wszystkich posiadanych przez firmę pojazdów. Nie ma znaczenia czy samochód jest używany regularnie, sporadycznie, stoi w garażu albo na parkingu – zawsze należy wykupić jego ubezpieczanie. Powyższe ubezpieczenia to jeden z najważniejszych wymogów formalnych w Wielkiej Brytanii, jeśli prowadzisz na jej terenie działalność gospodarczą.

Ubezpieczenie samochodu firmowego

Jeśli tylko poruszasz się w sprawach biznesowych samochodem, bez względu na charakter działalności i rozmiar Twojej firmy, jesteś zobowiązany wykupić ubezpieczenie swojego pojazdu. W takim przypadku podczas zawierania umowy z ubezpieczycielem musisz podkreślić, że to auto używasz do celów biznesowych (tzw. business purposes), a nie tylko i wyłączenie do celów prywatnych.

Istnieje jeszcze jeden przypadek, gdy koniecznie musisz zadbać o ubezpieczenie pojazdu. Jeżeli Twór pracownik bądź pracownicy poruszają się w godzinach pracy swoimi prywatnymi samochodami, wówczas Twoim obowiązkiem, jako pracodawcy jest zadbanie, aby te pojazdy zostały ubezpieczone również do użytku biznesowego.

Ubezpieczenie pojazdu w UK musi zawierać co najmniej ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli 3rd party liability. Jest to minimalne wymaganie, choć klienci biznesowy decydują się na liczne opcje dodatkowe, ze względu na wyższe prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków i innych zdarzeń z udziałem ich pojazdów.

Dodatkowe opcje

W zależności od firmy ubezpieczeniowej, masz do wyboru wiele opcji dodatkowych, które niejednokrotnie mogą okazać się bardzo przydatne. Dwie z nich szczególnie zasługują na uwagę. Po pierwsze – pełen zakres pomocy drogowej wraz z holowaniem. Gdy wykupisz taką opcję, w razie awarii lub wypadku nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Wykonując jedne telefon zgłosisz zdarzenie, a na terenie całego kraju dotrze na miejsce pomoc.

Po drugie samochód zastępczy. Opcja szczególnie przydaje się, gdy z powodu wypadku na drodze nastąpiła szkoda całkowita tzn. wartość naprawy jest zbliżona do wartości pojazdu. Od momentu zdarzenia do wypłaty pełnego odszkodowania może minąć trochę czasu, wiec, aby zapewnić firmie ciągłość działania warto się zabezpieczyć, wybierając pakiet ubezpieczenia zawierający samochód zastępczy.

Wybór ubezpieczyciela

Wybór ubezpieczyciela i wariantu ubezpieczenia nie jest rzeczą łatwą i nie powinien być podejmowany pochopnie. Aby upewnić się jakie opcje dodatkowe będą dobre dla Twojej firmy, warto skontaktować się z doradcami ubezpieczeniowymi. Wszystkie rzetelne firmy ubezpieczeniowe chętnie udzielą informacji i pomogą dobrać odpowiednie pakiety. Jedną z nich jest The Insurance Factory, działająca od 1974 roku jest obecnie czołowym ubezpieczycielem samochodów dla biznesu, aut sportowych i pojazdów zabytkowych. Wieloletnie doświadczenie pozwala firmie świadczyć usługi na najwyższym, niejednokrotnie docenianym i wyróżnianym, poziomie. Na stronie internetowej https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/ znajdziesz liczne pakiety ubezpieczeń oraz w szybki i łatwy sposób skontaktujesz się z doradcami.

Jeśli będziesz zawierał ubezpieczenie samodzielnie, bez pomocy prawnika czy doradcy, sprawdź czy dana firma działa legalnie, to znaczy czy jest członkiem Association of British Insurers oraz czy posiada autoryzację Financial Services Authority. Korzystanie z usług doświadczanych firm jest gwarancją szybkich likwidacji szkód. Co więcej, dobre ubezpieczenie pozwoli ci skupić się na prowadzaniu firmy, a nie martwić się o ewentualne wypadki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.