› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ubezpieczenie auta przez Internet coraz częściej wybierane [RAPORT]

› poradnik ponad rok temu    12.09.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Ubezpieczenie auta przez Internet coraz częściej wybierane [RAPORT]

Mobilności nie ogranicza się do posiadania samochodu. Telefonicznie lub przez Internet można zarezerwować pokój w hotelu na drugim końcu świata, wizytę u dentysty, bilet do kina czy zrobić zakupy spożywcze na najbliższy tydzień. Nawet gazety przechodzą do lamusa na rzecz e-papieru. Nie ma się więc co dziwić, że Towarzystwa Ubezpieczeniowe wychodzą im naprzeciw, oferując m.in. ubezpieczenie auta przez Internet. Jak wskazują badania, popularność tego rodzaju polis jest duża, a wzrostem cieszy się zainteresowanie AC.

Polacy w sieci

Badania CBOS z tego roku wskazują, że 65% ankietowanych korzysta z Internetu co najmniej raz w tygodniu, a przynajmniej raz w życiu zakupów w sieci dokonało aż 81% respondentów. Ten sam raport wskazuje, że internauci najczęściej kupują ubrania oraz buty, a także zabawki i produkty dla dzieci, elektronikę, książki oraz kosmetyki.

Swoje trzy grosze do tego zestawienia dorzuca Polska Izba Ubezpieczeń. Ich dane wskazują, że sporą popularnością cieszą się także polisy komunikacyjne. Tylko po 2015 roku za pośrednictwem Internetu i telefonu zawarto 1,48 mln umów assistance oraz 1,29 mln polis OC samochodowego. To liczby podobne do tych odnotowanych za rok 2014.

Nie da się jednak nie zauważyć wzrostu zainteresowania polisami AC. W 2014 roku tego rodzaju ubezpieczenie auta przez Internet zostało zawarte 344 tysięcy razy, natomiast 2015 roku już 357 tysięcy.

Zdaniem ekspertów z PIU, trend ten będzie się utrzymywał wraz z rozwojem technologii mobilnych, a zwłaszcza smartfonów. Niesie to bowiem szereg zalet z którymi ciężko konkurować tradycyjnymi rozwiązaniami.

Wygodnie

Jednym ze sztandarowych argumentów wspierających model ubezpieczeń direct jest fakt, że kupno polisty w taki sposób jest po prostu wygodne. Wszelkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze.

Warto dodać do tego fakt, że coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych prowadzi na własnych serwisach internetowych czat online z doradcą. Można także zamówić rozmowę telefoniczną z ekspertem. Dzięki temu w każdej chwili można poprosić specjalistę o wyjaśnienie mniej lub bardziej zawiłych kwestii.

Łatwe i szybkie

Żeby kupić ubezpieczenie auta przez Internet, zazwyczaj wystarczy wypełnić formularz online. To kilka pustych pól, w które należy wpisać m.in. informacje dotyczące danych osobowych, rok produkcji samochodu, markę czy pojemność silnika. Dla przykładu, w mtu24.pl (Grupa ERGO Hestia) składkę ubezpieczenia można obliczyć w mniej niż minutę.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mn
ponad rok temu ocena: 0%  1
Ja kieruję się ceną, szukam na kalkulatorze cuk gdzie OC jest najtańsze.
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.