› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ubezpieczenia specjalistyczne samochodów. Jak wybrać odpowiednie?

› poradnik ponad rok temu    12.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ubezpieczenia specjalistyczne samochodów. Jak wybrać odpowiednie?

Nie zawsze łatwo jest znaleźć idealną dla siebie polisę – zwłaszcza w przypadku pojazdów niestandardowych. Doradzamy więc, jak ubezpieczyć samochód zabytkowy i taksówkę.

Towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie wydają polisy na pojazdy, których ubezpieczanie może okazać się nieopłacalne. Dotyczy to samochodów objętych zwiększonym ryzykiem wypadku – w tym taksówek i aut zabytkowych. W związku z tym ich właściciele często rezygnują z wykupienia ubezpieczenia, co jest karalne. Najlepiej jest więc skontaktować się indywidualnie z odpowiednim przedsiębiorstwem ubezpieczeniowym.

Pojazdy zabytkowe pod szczególną ochroną

Samochody zabytkowe nie muszą posiadać OC – większość z nich na ogół rzadko uczestniczy w ruchu, wyjeżdżając z garażu jedynie na czas zlotów. Jeśli pojazd zostaje dostarczony na takie wydarzenie na lawecie, jego właściciel w ogóle nie musi wykupywać OC. Istnieje tutaj także możliwość wykupienia krótkoterminowego OC, dzięki czemu właściciel pojazdu może dotrzeć na zlot. Jeśli jednak ubezpieczenie krótkoterminowe nie jest satysfakcjonujące, należy rozejrzeć się za ubezpieczeniem specjalistycznym.

Niektóre firmy działające na Zachodzie, na przykład Insurance Factory, umożliwiają wykupienie kompleksowego pakietu dla „oldtimerów”, a także innych ubezpieczeń, nawet takich jak convicted driver insurance dostępnego pod adresem https://www.insurancefactory.co.uk/car-insurance/convicted-driver-car-insurance. W Polsce rynek ubezpieczeń specjalistycznych rozwija się nieco wolniej, ale przygotowanie polisy można przeprowadzić indywidualnie. Wielu ubezpieczycieli zgodzi się na obniżenie stawki po przedstawieniu im opinii od rzeczoznawcy, potwierdzającej świetny stan techniczny pojazdu.

Ubezpieczenie dla taksówki

W przypadku „taryf” również należy się spodziewać wysokiej składki OC, nawet dwukrotnie wyższej, niż dla aut nieprzeznaczonych do działalności zarobkowej. Ponadto większość umów AC taksówek w ogóle nie obejmuje, a ubezpieczenie następuje w drodze wyjątku. Dlatego niezbędny jest indywidualny kontakt z ubezpieczycielem lub rozejrzenie się za firmą oferującą ubezpieczenia specjalistyczne. Warto też przemyśleć wykupienie ubezpieczeń dodatkowych, np. od następstw nieszczęśliwych wypadków czy dla szyb i opon – ta ostatnia opcja przyda się taksówkarzom, którzy często zmagają się z klientami będącymi pod wpływem alkoholu.

Ubezpieczenia niestandardowe na ogół są droższe od zwykłych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rezygnacja z ubezpieczenia jest karalna, a ubezpieczenia dla karanych kierowców mogą okazać się jeszcze większym wydatkiem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.