› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ubezpieczenia komunikacyjne - jak uniknąć niespodziewanych kosztów?

› bieżące ponad rok temu    13.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ubezpieczenia komunikacyjne - jak uniknąć niespodziewanych kosztów?

Kupując samochód, w pakiecie nabywamy również obawę o jego bezpieczeństwo, ponieważ wypadek czy kradzież może przerodzić się w duże wydatki. Można polegać na szczęściu, ale można również uniknąć nieprzewidzianych wydatków za pomocą ubezpieczenia - AC lub po prostu autocasco. Na czym polega ubezpieczenie AC i jakie wybrać?

Co to jest ubezpieczenie komunikacyjne i przed czym chroni?

Ubezpieczenie komunikacyjne to ubezpieczenie pojazdu (samochodu, motocykla) na wypadek uszkodzenia lub kradzieży. Z ubezpieczenia autocasco można skorzystać nawet w przypadku uszkodzenia samochodu lub motocykla z winy właściciela. Jeśli auto ulegnie wypadkowi, z dachu spadnie na niego sopel lodu, a nawet sam kierowca nie zmieści się w bramie garażowej, ubezpieczenie AC może pokryć straty.

Zazwyczaj właściciele pojazdów wykupują kompleksowe polisy ubezpieczeniowe z własnej woli. Ale kupując samochód na kredyt, lepiej nie rezygnować z ubezpieczenia – w końcu kompleksowa polisa ubezpieczeniowa pomaga obniżyć oprocentowanie kredytu.

Co decyduje o stawkach za ubezpieczenie komunikacyjne?

Na wysokość odszkodowania wpływa wiele czynników:

  1. Statystyki kradzieży określonej marki i modelu pojazdu w Twoim regionie.
  2. Cena części zamiennych i koszt standardowej godziny na stacjach serwisowych dla Twojej marki samochodu w Twojej miejscowości.
  3. Wiek pojazdu.
  4. Moc silnika.
  5. Wiek i doświadczenie w prowadzeniu pojazdu wszystkich kierowców ubezpieczonego pojazdu.
  6. Historia ubezpieczenia.
  7. Usługi dodatkowe objęte polisą (ewakuacja, wyjazd komisarza awaryjnego).
  8. Typ urządzenia zabezpieczającego pojazd.
  9. Miejsce postojowe w nocy - garaż, parking strzeżony lub tylko ulica.

Jaka jest różnica między ubezpieczeniem AC a obowiązkowym ubezpieczeniem OC posiadaczy pojazdów mechanicznych?

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które chroni interesy właściciela pojazdu. Nawet jeśli spowoduje on wypadek i jego ubezpieczony samochód zostanie w nim uszkodzony, świadczenia z ubezpieczenia kadłubowego pokryją szkody. Możesz otrzymać swoje pieniądze lub Twój samochód może zostać naprawiony na koszt firmy ubezpieczeniowej. Stawki Autocasco są ustalane przez każdego ubezpieczyciela niezależnie, dlatego przed zakupem polisy przejrzyj oferty ubezpieczeń komunikacyjnych.

OC jest obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Świadczenia z tytułu ubezpieczenia OC wypłacane są poszkodowanemu. Oznacza to, że jeśli ubezpieczający w ramach OC stłucze czyjś zderzak lub uderzy w czyjąś stopę, zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w wysokości wyrządzonej szkody na cudzym mieniu lub zdrowiu. Stawki ubezpieczenia OC są regulowane przez państwo.

Jeśli kupujesz kompleksowe ubezpieczenie komunikacyjne OC i AC w tym samym czasie, mogą one zostać wystawione na tym samym formularzu. Jednakże warunki ważności muszą być takie same. Firma oblicza stawki dla każdego rodzaju ubezpieczenia oddzielnie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.