› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Twoje dziecko jedzie autobusem na wakacje? Sprawdź jego stan techniczny on-line!

› bieżące ponad rok temu    8.07.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
zdjęcie poglądowe, stanowi ilustrację do artykułuzdjęcie poglądowe, stanowi ilustrację do artykułu fot. Konrad Kosacz

Każde wakacje to wyjazdy na wycieczki, kolonie, obozy. Dla dzieci to radość i perspektywa miłego spędzenia czasu. Dla rodziców to stres związany przede wszystkim z bezpieczeństwem swojej pociechy. Aby choć trochę go zminimalizować warto sprawdzić pojazd, którym będzie podróżowało nasze dziecko. Dzięki usłudze „Bezpieczny autobus” możemy to zrobić w bardzo łatwy sposób przez Internet.

„Bezpieczny Autobus" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę można się upewnić czy autobus, którym my lub nasi bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Informacje o autobusie można otrzymać całkowicie bezpłatnie.

Czego można się dowiedzieć?

Usługa wyświetla informacje gromadzone od momentu pierwszej rejestracji autobusu w Polsce. Pozwala sprawdzić m.in.: czy pojazd posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, czy pojazd posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne wraz z informacją kiedy powinno się odbyć kolejne badanie, stan licznika odnotowany podczas ostatniego badania technicznego (uwaga: system gromadzi informacje o stanie licznika począwszy od 2014 roku) dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu, czy pojazd jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.

Jak uzyskać dane?

Wystarczy wpisać numer rejestracyjny, który znajduje się na tablicy rejestracyjnej autobusu.

Skąd pochodzą dane?

Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to rejestr prowadzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Sprawdzamy elbląskie autobusy

Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda opisywana obsługa na podstawie tablic rejestracyjnych elbląskich autobusów. Raport pojawia się praktycznie od razu po wpisaniu numerów. I tak pojazd o numerze rejestracyjnym NE96226 to autobus turystyczny marki Scania, ma aktualne badanie techniczne i polisę OC. Został wyprodukowany w 2013 roku, ma „za sobą” ponad 400.000 km i może pomieścić 51 osób.


Pamiętajmy, że raport dostarcza wyłącznie podstawowych informacji na temat pojazdu i nie może zastąpić dokładnej kontroli Policji lub Inspekcji Transportu Drogowego. Zawsze więc starajmy się, aby autobus, przed wyruszeniem w drogę, został sprawdzony przez patrol drogówki.

Opr. na podst. https://bezpiecznyautobus.gov.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.