› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Trzech pijanych kierujących. Rekordzista miał ponad promil alkoholu

› policja ponad rok temu    20.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Trzech pijanych kierujących. Rekordzista miał ponad promil alkoholu

Elbląscy policjanci tylko w minioną sobotę i niedzielę zatrzymali aż 3 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Wszyscy  zatrzymani odpowiedzą teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania autem.

Pierwszy z zatrzymanych to 31-letni Czesław W. Do kontroli drogowej zatrzymali go policjanci z Młynar. Mężczyzna jechał rolniczym ciągnikiem. Badanie alkotestem wskazało 0,72 promila alkoholu w organizmie.

Podobny wynik (0,72 promila) miał zatrzymany w niedzielę około godziny 5.30, 38-letni Robert K. Mężczyzna kierował osobowym volkswagenem w miejscowości Wysoka. Tam też na swojej drodze spotkał policyjny patrol ruchu drogowego. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą był natomiast 28-letni Marcin N. – który kierował motorowerem, a do kontroli został zatrzymany w Kazimierzowie koło Elbląga. Badanie alkotestem w jego przypadku pokazało 1,1 promila. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Motorower przekazano wskazanej przez niego, trzeźwej osobie. Teraz 28-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

Ciekawe zdarzenie miało także miejsce wczoraj w Pasłęku. Policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który ukradł samochód. Jak się okazało, wcześniej pozyskał do niego kluczyki wchodząc do mieszkania przez otwarte drzwi balkonowe. Zabrał stamtąd kluczyki do osobowej mazdy i nią odjechał. Właściciel, szukając auta natknął się na nie na jednej z pasłęckich ulic. Wtedy powiadomił policję. Sprawca nie od razu zatrzymał się na widok radiowozu. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez patrol policjantów z Morąga, gdyż w tamta stronę uciekał skradzionym pojazdem. Skradzione auto po wykonaniu policyjnych czynności wróciło do prawowitego właściciela. 19-letni Mateusz G. będzie odpowiadał za kradzież pojazdu. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.