› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Trwa analizowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej dotyczy dróg i chodników

› bieżące ponad rok temu    10.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Najwięcej wniosków dotyczy poprawy jakości dróg i chodników oraz zagospodarowania różnego rodzaju placówNajwięcej wniosków dotyczy poprawy jakości dróg i chodników oraz zagospodarowania różnego rodzaju placów fot. Konrad Kosacz

W Urzędzie Miejskim trwają obecnie prace związane ze sprawdzeniem możliwości realizacji pomysłów, złożonych przez elblążan w ramach budżetu obywatelskiego. Dyrektorzy Departamentów szczegółowo analizują każdy wniosek, szacują jego koszt, a także ustalają dokładną lokalizację terenu, którego wniosek dotyczy.

Najwięcej pracy przypadło w udziale Departamentowi Rozwoju Inwestycji i Dróg, który do zaopiniowania ma największą liczbę propozycji. Analiza wniosków potrwa do końca tygodnia.
- We wnioskach przewijają się najczęściej sprawy związane z poprawą jakości dróg i chodników oraz zagospodarowaniem różnego rodzaju placów. Widać wyraźnie, że elblążanom zależy na podniesieniu estetyki miasta - mówi Robert Rajkiewicz, dyrektor Departamentu Rozwoju Inwestycji i Dróg.

Rekomendacje Departamentów zostają na bieżąco przekazywane Skarbnikowi Miasta, który tworzy listę wszystkich propozycji budżetowych możliwych do realizacji. Zatwierdzone przez Prezydenta Miasta propozycje budżetowe, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze, zostaną umieszczone w ankietach, a następnie pod koniec października br. dostarczone do mieszkańców naszego miasta. Ankiety będą również dostępne elektronicznie na stronie Urzędu Miejskiego w sekcji „Mieszkańcy”. Ostatecznie to elblążanie zdecydują poprzez ankiety, jakie zadania dotyczące Budżetu Obywatelskiego znajdą się w projekcie Budżetu Miasta na rok 2013.

- Tak duża liczba wniosków cieszy, bo oznacza że elblążanie wbrew niektórym stereotypom chcą dbać o miasto, najbliższe otoczenie. Wielokrotnie słyszałem, czytałem w komentarzach, że w Elblągu nic się nie dzieje. To nieprawda, czego dowodem jest aktywność mieszkańców przy akcji Budżet Obywatelski. Mam nadzieję, że dzięki pracy Departamentów uda się efektywnie ocenić wnioski i w ankietach znajdą się te, które poprawią funkcjonowanie naszego miasta - mówi Marek Kucharczyk, elbląski radny, jeden z inicjatorów Budżetu Obywatelskiego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.