› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Trwa akcja Znicz. Pierwsze policyjne podsumowanie

› policja ponad rok temu    3.11.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Trwa akcja Znicz. Pierwsze policyjne podsumowanie fot. KMP Elbląg

Nie wydarzył się żaden poważny wypadek drogowy a ruch w obrębie elbląskich cmentarzy był drożny. Tak w największym skrócie można podsumować 31 i 1 listopada - Dzień Wszystkich Świętych, w który odwiedzamy groby swoich bliskich. Elblążanie chętnie korzystali też ze środków komunikacji miejskiej i wiele osób w ten właśnie sposób wybrało się na cmentarze. Policjanci odnotowali 1 listopada tylko kilka kolizji drogowych, w których nie było osób rannych.

W dwudniowym bilansie policyjnego podsumowania znalazł się jeden pijany kierowca, którego funkcjonariusze zatrzymali około godziny 2 w nocy 1 listopada. 24-letni Kamil M. miał  2,1 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie jechał osobowym nissanem. Samochód „pożyczył” sobie bez zgody właściciela. Mężczyzna nie miał także prawa jazdy. Resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez uprawnień oraz za krótkotrwałe użycie pojazdu. Może mu  grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

- To jednak nie koniec policyjnych działań – zastrzega mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Policyjna akcja Znicz 2012 zaplanowana jest do 4 listopada. Do tego czasu na drogach oraz w obrębie cmentarzy zwiększona jest ilość policyjnych patroli, a także innych służb wspomagających Policję. Mowa tu o Strażnikach Miejskich, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej oraz uczniach klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kierowca
ponad rok temu 2
Aż 1 pijany i artykuł o nim piszecie?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zibi
ponad rok temu 1
tu akurat 1 pijany jest pozytywnym aspektem. Ale jak by było z 10 trupów i 125 pijanych to byłoby ok ? i wtedy art byłby uzasadniony ?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.