› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Tragiczny wypadek na drodze do Malborka. Aktualizacja

› zagrożenia i utrudnienia ponad rok temu    16.10.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Tragiczny wypadek na drodze do Malborka. Aktualizacja fot. Jarosław Jaszczuk, KM PSP w Elblągu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę, 14 października, około godz. 12.00 na drodze krajowej nr 22 (Elbląg - Malbork). Jak poinformował nas oficer Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu jadący w kierunku Malborka kierowca volswagena passata nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i podczas manewru wyprzedzania wpadł w poślizg.

Samochód z dużą prędkością uderzył w drzewo. Na miejscu zginęła 17-letnia pasażerka. 45-letni kierowca walczy o życie. Ranna jest także druga pasażerka - 25-letnia kobieta.  Droga została całkowicie zablokowana. W związku z remontem pobliskiego mostu nie było możliwe zrobienie objazdu. Kierowcy planujący podróż z Elbląga w kierunku Malborka proszeni są o skierowanie się na drogę krajową nr 7, po czym zjechanie z niej na wysokości Nowego Dworu Gdańskiego na drogę krajową nr 55 prowadzącą do Maborka (węzeł „Żuławy Wschód”).

Aktualizacja

Przypomnijmy, że w wyniku wypadku smierć poniosła 17-letnia pasażerka. Jej 25-letnia siostra znajduje się w szpitalu. Jej stan jest określany jako bardzo ciężki. Lekarze walczą o jej życie. Dziewczyna jest podłączona pod respirator, jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej. Pod opieką lekarzy znajduje się również ojciec obu sióstr. Jego stan jest określany jako ciężki, ale stabilny.  

Informację dotycząca wypadku opublikowała dzisiaj, 16 października, KM PSP w Elblągu:

14 października około godziny 11:40 na DK 22 na wysokości Karczowisk samochód osobowy marki Volkswagen, którym podróżowały trzy osoby, zjechał z drogi i tyłem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do osób poszkodowanych, poprzez wycięcie drzwi oraz usunięcie dachu pojazdu. Równolegle prowadzono działania z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rannych z wraku pojazdu ewakuowano przy pomocy noszy typu deska i przekazano zespołom ratownictwa medycznego. Lekarz pogotowia stwierdził zgon pasażerki pojazdu. Pozostałe osoby zostały przewiezione do szpitala.

Na miejsce przybył komendant miejski PSP w Elblągu wraz z zastępcą. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga była zablokowana w obu kierunkach. Łącznie w zdarzeniu brało udział 5 zastępów ratowniczo – gaśniczych z JRG nr 1 i JRG nr 2 w Elblągu, tj. 18 ratowników, policja, prokurator, zespół ratownictwa medycznego oraz zarządca drogi krajowej nr 22.

Powiązane

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 19
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Anna
ponad rok temu ocena: 100%  5
Dziękuję ,za aktualizację, bo co niektórzy komentujący w poprzednich artykułach już uśmiercili całą rodzinę jadącą samochodem.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ drogowiec
ponad rok temu ocena: 50%  4
Droga S7 z Elbląg prowadzi tylko w jednym kierunku - w stronę Warszawy. Trudno więc w NDG zjechać na Malbork poruszając się zgodnie z prośbą drogą S7 :P
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uszi123
ponad rok temu ocena: 71%  3
idiota i tyle , nie czujesz sie pewnie nie rob pewnych rzeczy ...
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EG
ponad rok temu ocena: 50% 2
Ciekawe jakby Tobie idioto się zdazyło. Wystarczy chwila nieuwagi... Dodajesz głupie komentarze a rodzina w żalu, to katastrofa. Rusz dupe i idź pomoc dziewczynie poprzez oddanie krwi, najlepiej komentować jaki to ktoś nie jest, a tak naprawdę każdemu mogło się zdazyc pajacu
~ ololololo
ponad rok temu ocena: 83% 1
Niestety chwila nieuwagi, niedostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych i tragedia gotowa. Ne można pisać, że ten człowiek jest idiotą każdego mogła spotkac ta tragedia. Nie powinien wykonywać takiego manewru w nieodpowiednich warunkach i narażać bliskich, ale niestety człowiek jest tylko człowiekiem. Należy współczuć rodzinie, ojciec dostał najgorszą z możliwych kar. Wiele razy pisze się o wypadkach a ludzie niestety nie uczą się na cudzych błędach. Ja mojego męża również czasami upominam, kiedy widze jak on jeździ, ale każdy jadąc myśli że wypadki go nie dotyczą
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.