› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Test myjni samoobsługowych w naszym mieście. Gdzie umyjemy najlepiej za najmniej?

› bieżące ponad rok temu    20.05.2013
Bartłomiej Ryś
komentarzy 14 ocen 25 / 68%
A A A
Test myjni samoobsługowych w naszym mieście. Gdzie umyjemy najlepiej za najmniej?

Czas zadbać o względy estetyczne naszych aut. Coraz większe triumfy święcą myjnie samoobsługowe, często nazywane też bezdotykowe. Kierowcy argumentują przewagę nad automatami przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Sprawdziliśmy to.

Dlaczego kierowcy wybierają myjnie bezdotykowe? Z prostego względu. Często na myjniach automatycznych można się spotkać z brudnymi szczotkami, co prowadzi oczywiście do porysowanego lakieru. Umycie auta nietypowego np. tuningowanego, z dodatkowymi spojlerami też może stanowić problem. Poza tym trzeba spojrzeć na koszt takiego mycia. Standardowe auto klasy kompakt, czyli np. Skoda Fabia to wydatek rzędu 5-6 zł za całe auto. W cenie jest mycie specjalnym proszkiem, płukanie, nabłyszczanie oraz woskowanie. Natomiast cennik na myjniach automatycznych zaczyna się najczęściej od około 12 złotych.

Sprawdziliśmy, na której myjni możemy najdłużej myć auto za wrzucone 2 złote. Odwiedziliśmy najpopularniejsze myjki w Elblągu: przy ul. Grunwaldzkiej, za Gildią Kupców Żuławskich, w okolicach marketu NOMI oraz przy przejeździe pod mostem Tysiąclecia w kierunku starówki.

Gdzie najszybciej?
Pomijając czasy mycia ukazane na krótkim filmie, trzeba mieć na uwadze fakt, że myjnia przy ul. Grunwaldzkiej jako jedyna oferuje specjalne szczotki z pianą. Dodatkowo to właśnie na tym obiekcie umyjemy auto bez kolejek – liczba stanowisk jest największa w całym teście. Za to najdłużej auto będziemy myć na myjni za Gildią Kupców Żuławskich.

Gdzie najdokładniej?
Spotkaliśmy się z ciekawym rozwiązaniem w okolicach marketu NOMI. Przed wstępnym myciem proszkiem możemy wybrać program, który nazywa się „usuwanie owadów i czyszczenie felg”. Jednakże nie zanotowaliśmy różnicy pomiędzy tym programem, a standardowym myciem.

Faktem jest, że taki typ mycia auta to tak naprawdę jego opłukanie. W przypadku poważniejszych zabrudzeń musimy wspomóc się gąbką. Ślad np. na przedniej szybie auta pozostaje, to samo dotyczy progów auta. Taki rodzaj myjni świetnie sprawdza się po zimie, kiedy powinniśmy opłukać podwozie z piachu i soli, jaki pozostaje na drodze i naszym aucie w czasie zimowym.

Zapraszamy serdecznie do materiału video.

Aktualizacja: Publikujemy pierwszą część testu. Czytelnicy zwrócili nam uwagę, że czas mycia na myjni przy Makchemii jest zdecydowanie dłuższy. Prawdopodobnie wpływ na to ma inny czas pomiędzy wrzuceniem monety a wybraniem programu (wciśnięcie guzika). Wkrótce test wykonamy ponownie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marek
ponad rok temu ocena: 100%  14
Myjnia koło Gildii... tam myje się najgorzej , Nie wiem czy właściciel oszczędza na składnikach do mycia, samochód mimo wydatku ponad 20 zł  wychodzi z myjni brudnawy ale to nie wyszystko drodzy Państwo , jeżeli chcecie doczyścić samochód przed odkurzaniem z budki wyskoczy cieć i zacznie cię wyrzycać w stylu , nie odkurzasz "sp...j"..wyjątkowo chamskie bydle. Także kończysz z niedomytym samochodem i nerwami... bo potraktowano cie jak szmatę.. Ogólnie dewizą tej myjni jest "płać i wy...j "... typowy Business w "elbląskim stylu "...  NIGDY WIĘCEJ TEJ MYJNI , - to ja.. A piszę o tym aby Państwa przestrzec.. bo i Wam może sie to zdarzyć.. Nie wspomnę już o fakcie że myjnia jest tak usytuowana ... że czekajac na swoja kolej tamujesz ruch.. Kto sie na to zgodził... ?  Pozdrawiam Wszystkich 
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zdenerwowany
2 miesiące temu 13
Drugiego takiego chama jak ten gość z myjni to ze świecą szukać. Dzisiaj doprowadził mnie swym chamstwem do takiego stanu że myślałem że rąk nie powstrzymam. Kto zatrudnia takie dno, nie będę go porównywał do żadnych zwierząt bo zwierzęta mają więcej kultury. To było kilkanaście godzin temu a jeszcze się gotuję. Nigdy już tam nie pojadę choć mam bardzo blisko.
~ Mr. B
ponad rok temu ocena: 25%  12
Panie Bartłomieju Bardzo dziękuje za odpowiedź, Z godnie z tym co Pan napisał celem testu było między innymi sprawdzenie efektywności naszych 2 PLN w poszczególnych miejscach a efektywność to rezultat podjętych działań, opisywany relacją uzyskanych efektów do poniesionych nakładów. Efektem jest umyte auto - a co z jakością mycia? W większości myjni po umyciu auto jest nadal brudne i z zaciekami. Nie jestem ekspertem w tym temacie ale każdy producent myjni zaleca ustawienie poszczególnych detergentów na określonym poziomie, i tu przykład wosku - jeżeli wydajność jest ustawiona zgodnie z instrukcją po uruchomieniu programu auto powinno się robić białe - nie musimy dotykać ręką aby sprawdzić czy jest wosk w roztworze wypływającym z lancy. W innych miastach to standard natomiast w Elblągu przedsiębiorcy często zwyczajnie oszukują klientów. Z całym szacunkiem dla Pana ale powinien Pan zwrócić uwagę na coś więcej niż tylko czas-myjnie używają różnych detergentów w rożnym stężeniu i jakości
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mr. B
ponad rok temu ocena: 38%  11
Korzystam z tego typu myjni minimum raz w tygodniu, przetestowałem wszystkie w Elblągu i generalnie warto jechać tylko do myjni za Nomi - reszta marnowanie pieniędzy. Większość zwraca uwagę na czas jaki mają na umycie auta po wrzuceniu pieniędzy do automatu - a tu nie o to chodzi. W mojej ocenie jedynie w myjni za Nomi wszystko jest ustawione zgodnie z zaleceniami producenta - jest proszek podczas mycia i jest wosk w innych myjniach tylko płuczemy wodą Polecam każdemu sprawdzić na sobie. Z całym szacunkiem dla redakcji test myjni bardzo słaby
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 57% 10
Szanuję Pana zdanie, ale sam Pan stwierdził "większość zwraca uwagę na czas jaki mają na umycie auta po wrzuceniu pieniędzy do automatu - a tu nie o to chodzi". Dlaczego nie o to chodzi? Jest to jeden z elementów całego procesu mycia, więc warto sprawdzić, gdzie nasze 2 złote pozwoli najbardziej efektywnie korzystać z myjni. "Jest proszek podczas mycia" - hmm, na wszystkich myjniach, które odwiedziłem podczas testu BYŁ proszek (nawet czasem było go za dużo, może być to podyktowane zwiększonym czasem potrzebnym na płukanie). Po trybie woskowania na gorąco wystarczyło przyłożyć rękę do karoserii aby poczuć, że nie lejemy zwykłą wodą.
~ kupers
ponad rok temu ocena: 25%  9
powiem tak nie chce robic reklamy ale wole przejechac wiecej i jechac na grunwaldzka kolo debowej. na mak chemii mylem 2 razy i zimna woda- wieciej nie pojade. kolo nomi za waskie stanowiska, plukalem auto - nowa avensis i wszystko odbija sie od sciany chlapiac na mnie i wracajac na auto
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ BiG
ponad rok temu ocena: 29%  8
[ Młody, nie wycinaj ] Jak dla mnie , przy MakChemii w porównaniu z innymi myjniami, jak ktoś tam myje pierwszy raz to oszustwo. I nie to, że coś źle działa, tylko po prostu ZA SZYBKO. Wszędzie umyje auto za 5 PLN, ale nie tam.
odpowiedz oceń komentarz 5 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czech
ponad rok temu ocena: 70%  7
Przy Mak Chemi za 2 zł 51 sekund ???!!!! HAHAHA !! Buractwo
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beniu
ponad rok temu ocena: 86%  6
a ja na gildii myję tylko jak muszę- problem z zakazem zatrzymywania i ciśnienie na moje oko jest znacznie mniejsze niż chociażby koło kanału
odpowiedz oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ichigo
ponad rok temu ocena: 17%  5
Jedna mała uwaga, te myjnie nie są bezdotykowe bo pomimo wrzucenia kilku zł to trzeba jednak trzymać ten szluf z wodą. Bezdotykowe to w mojej opinii wyglądałyby następująco : wjeżdżamy autem na myjnie, następnie wrzucamy kilka złotych i coś myje za nas czyli my nie dotykamy. Ale może sama nazwa "myjnia bezdotykowa" brzmiała lepiej niż dotykowa.
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hh
ponad rok temu ocena: 17% 4
samoobsługowa lepiej brzmi..
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 33% 3
Bezdotykowa = do karoserii samochodu nie przykłada się żadnych gąbek, szczotek (jak na automatach) i tym podobnych rzeczy. Sama woda. Stąd nazwa.
~ Bolex
ponad rok temu ocena: 16%  2
"Standardowe auto klasy kompakt, czyli np. Skoda Fabia" - no proszę was - wy macie dział motoryzacyjny. Fabia kompaktem, chyba autem miejskim albo małym. A co się dzieje z myjnią Gurba na rawskiej? Od roku gotowa, raz udało się umyć i dalej zamknięta.
odpowiedz oceń komentarz 3 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bartłomiej Ryś
ponad rok temu ocena: 73% 1
https://www.google.pl/search?q...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.