› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Test elblag.net. Sprawdziliśmy jak się jeździ po Elblągu

› raporty ponad rok temu    21.09.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 4 ocen 4 / 100%
A A A
Test elblag.net. Sprawdziliśmy jak się jeździ po Elblągu

Czy w naszym mieście można natrafić na korki? Ile trwa przejazd przez całe miasto? Postanowiliśmy odpowiedzieć na te pytania, przeprowadzając próbę. Z zainstalowaną w samochodzie kamerą udaliśmy się w przejazd po Elblągu. Jaki był efekt tej wyprawy? Zobaczcie w naszym materiale filmowym.

W miniony wtorek (18 września), dokładnie o godz. 16:43 wyruszyliśmy z ronda Kaliningrad w kierunku Modrzewiny. Za trasę obraliśmy najruchliwsze ulice. Po kolei przejechaliśmy aleją Grunwaldzką, aleją Tysiąclecia, ulicami Hetmańską, 12 Lutego, Płk. Dąbka, by dojechać do wjazdu w aleję Jana Pawła II. Przejazd przez miasto (poza godzinami szczytu) trwał w naszym przypadku zaledwie 17 minut. Nawet prace drogowe na skrzyżowaniu ul. 12 Lutego – Grota Roweckiego – Armii Krajowej, nie miały wpływu na czas podróży. Cały przejazd był bardzo płynny, co wskazuje, że ruch w Elblągu po godzinie 16 jest niewielki (w porównaniu np. do Trójmiasta czy innych większych aglomeracji). Inna kwestia to przejazd przez Elbląg w godzinach szczytu (porannego lub po wyjściu elblążan z pracy).

Podczas nagrania materiału, byliśmy świadkami wymuszenia pierwszeństwa na przejeżdżającym przez przejście dla pieszych rowerzyście. Na skrzyżowaniu ul. Płk. Dąbka z Węgrowską (wjazd do CH Ogrody), skręcający w prawo kierowca czarnej mazdy RX, mało co nie potrącił poruszającego się rowerem mężczyzny. Mimo warunkowej zielonej strzałki, pojazd na angielskich numerach rejestracyjnych nie zatrzymał się przed przejściem i wjechał na pasy. Rowerzysta na szczęście w porę zareagował i do zderzenia nie doszło. Złamanie przepisów ruchu drogowego, powinno zakończyć się dla kierowcy mazdy wysokim mandatem.

W kolejnych naszych materiałach sprawdzimy, jak jeździ się po elbląskich ulicach w godzinach szczytu. Bądźcie z nami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Heniek3d
ponad rok temu ocena: 33%  4
A na końcu jakiś zmywak o mało co nie rozjechał rowerzysty. Wstyd. Ale ja go rozumiem. Pierwszy samochód w drzewie genealogicznym i trzeba się nacieszyć.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ art
ponad rok temu ocena: 0%  3
najlepszy jest ten czarny obłok ekologicznej pary z diesla zostawiony przez autobus na początku filmu - jak się niedawno okazało takie czarne obłoki ropy są strasznie rakotwórcze - czy ktoś (policja) sprawdza takie działanie autobusów - przecież za takim autobusem jedzie co chwilę jakiś samochód - niby są filtry ale i tak pasażerowie auta to wdychają...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zainteresowany
ponad rok temu ocena: 0%  2
Ciekawi mnie czy to wasza muzyka...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ eijk
ponad rok temu ocena: 0% 1
na samym końcu materiału jest informacja czyja to muzyka (wkradł się błąd bo dwa razy pisze montaż - a drugi montaż - to powinna być muzyka) - także muzyka jest Brigg(Dj PIP), UK (CC,BY)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.