› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Telematyka flot samochodowych: Prognozy oraz wyzwania dla branży

› bieżące 10 miesięcy temu    6.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Telematyka flot samochodowych: Prognozy oraz wyzwania dla branży

Przewidywania analityków rynkowych wskazują na to, że branża telematyki samochodowej odnotuje do 2020 r. znaczny wzrost. Aby jednak te optymistyczne prognozy się ziściły, ten sektor technologiczny musi uporać się z kilkoma istotnymi wyzwaniami.

Telematyka to w dużym skrócie technologia, która, wykorzystując zainstalowaną w samochodzie sieć nowoczesnych czujników, nadajników i kamer gromadzi do analizy nawet najbardziej szczegółowe informacje dotyczące stylu jazdy. Analizy rynkowe wskazują na to, że branża ta (reprezentowana między innymi przez firmę Vision Track) będzie zyskiwać coraz większą liczbę klientów. Jednak, jeśli ma osiągnąć ostateczny sukces, musi uprzednio sprostać paru wyzwaniom.

Największe wyzwania

Istotą najnowocześniejszych rozwiązań telematycznych jest ciągła łączność z „chmurą” czy też swoistym „centrum dowodzenia” (takim jak dział firmy zajmujący się zarządzaniem flotą samochodową). Dlatego też, zdaniem ekspertów, kluczowe dla telematyki będzie zapewnienie ciągłej i nieprzerwanej łączności internetowej. Specjaliści od telematyki muszą również udoskonalać swoje zabezpieczenia sieciowe tak, by uchronić klientów przed potencjalnym atakiem hakerów. Pozostaje też kwestia uświadomienia szerszej rzeszy potencjalnych klientów: Telematyka oraz wspierający ją Vehicle Tracking (https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/), choć coraz powszechniejsza, wciąż jeszcze nie weszła do powszechnej popularności, zatem jej rozpropagowanie na pewno wpłynie pozytywnie na wartość rynku.

Jak zapowiada się przyszłość?

Wiele wskazuje na to, że rynek telematyki poradzi sobie z tymi kwestiami, ale już teraz prognozy dotyczące jego rozwoju są niezwykle optymistyczne. Według niektórych analiz rynkowych, do 2020 r. jego wartość ma wzrosnąć nawet o 29% (w porównaniu do sytuacji z roku 2016). Ostatecznie może osiągnąć wielkość przekraczającą nawet 49 miliardów dolarów (źródło: https://www.alliedmarketresearch.com/press-release/global-commercial-telematics-market-is-expected-to-reach-around-49-12-billion-by-2020-allied-market-research.html). Swój sukces telematyka zawdzięczałaby swojej największej grupie klientów, czyli firmom zajmującym się logistyką oraz transportem.

Telematyka samochodowa ma przed sobą kilka wyzwań, jednak już teraz można powiedzieć, że jest jedną z prężniej rozwijających się branż technologicznych. Wystarczy spojrzeć na analizy dowodzące wzrostu i przewidujące dalszy, sięgający aż 29%, by stwierdzić, że te rozwiązania staną się w branży motoryzacyjnej coraz popularniejsze.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.