› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Tankował paliwo na stacjach i uciekał

› policja ponad rok temu    23.11.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
Tankował paliwo na stacjach i uciekał fot. KMP Elbląg

Wczoraj w ręce policjantów kryminalnych wpadł 32-letni Tomasz K., który trzykrotnie dokonał kradzieży paliwa na elbląskich stacjach benzynowych. Mężczyzna za każdym razem podjeżdżał samochodem osobowym pod dystrybutory z paliwem, tankował olej napędowy i uciekał.  Wykorzystywał do tego kradzione tablice rejestracyjne. W więzieniu spędził już 10 lat za kradzieże samochodów. Teraz grozi mu kolejne 5 lat pozbawienia wolności.

- Tomasz K. poruszał się po mieście pożyczonym od siostry vw passatem. Na potrzeby swoich działań ukradł dwa komplety tablic rejestracyjnych z przypadkowych aut – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 24 października br. przy Placu Grunwaldzkim w Elblągu. Tam podjechał pod dystrybutor, zatankował 174 litry w zbiornik oraz plastikowe pojemniki i odjechał nie płacąc. Kolejna kradzież miała miejsce 5 dni później przy Alei Grunwaldzkiej. Wybrał już inną stację. Tam wlał do zbiorników 118 litrów oleju napędowego i odjechał. Kolejne przestępstwo dokonał 8 listopada również w jednej z samoobsługowych stacji paliw. Tym razem przy ulicy Płk. Dąbka w Elblągu. Wówczas zatankował 157 litrów paliwa i uciekł. Skradziony olej napędowy sprzedał pokątnie za połowę jego wartości.

Okazało się, że mężczyzna wcześniej był karany i odbywał wyrok 10 lat pozbawienia wolności za kradzieże samochodów. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Shell
ponad rok temu 2
kradzież na 2,5 tys. złotych - do pierdla ;-)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ red
ponad rok temu 1
do pierdla z nim :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.