› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Taki czyn nie będzie już tylko wykroczeniem...

› bieżące ponad rok temu    31.01.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Taki czyn nie będzie już tylko wykroczeniem... fot. KMP w Elblągu

Zmianę kwalifikacji prawnej kradzieży tablic rejestracyjnych z wykroczenia na przestępstwo zakładają przygotowywane zmiany Kodeksu karnego.

Wśród wielu propozycji zmian Kodeksu karnego, nad którymi obecnie pracuje Ministerstwo Sprawiedliwości, jest zmiana kwalifikacji prawnej kradzieży tablicy rejestracyjnej. Taki czyn nie będzie już traktowany, jak dotąd, jako wykroczenie, ale będzie przestępstwem. Za kradzież tablicy rekestracyjnej będzie grozić od miesiąca do 5 lat więzienia, podczas gdy obecnietaki czyn jest zagrożony aresztem od 5 do 30 dni, ograniczeniem wolności do jednego miesiąca albo grzywną od 20 zł do 5 tys. zł.

Kradzione tablice są najczęściej wykorzystywane do dokonania innych czynów mających znamiona przestępstwa. Jest to przede wszystkim kradzież paliwa na stacjach benzynowych. Sytuacje takie są bardzo problematyczne dla osób, którym ukradziono tablice, gdyż muszą one tłumaczyć się przed organami ścigania, podczas gdy w rzeczywistości same są pokrzywdzone i zmuszone do poniesienia niemałych kosztów związanych z wyrobieniem nowych tablic rejestracyjnych.  


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.