› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Tak nie może wyglądać Stare Miasto!

› daj znać ponad rok temu    17.11.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 14 ocen 5 / 100%
A A A
Tak nie może wyglądać Stare Miasto!

Tak twierdzi jedna z naszych Czytelniczek, która poprosiła naszą redakcję o ponowną interwencję na Starym Mieście. Mowa o terenach „parkingowych” przy Galerii EL oraz za Hotelem Elbląg. Tak nie może wyglądać wizytówka naszego miasta, Starego Miasta, którym przecież tak się szczycimy.

Temat miejsc „parkingowych” przy Galerii EL poruszaliśmy stosunkowo niedawno. Naszym Czytelnikom zaprezentowaliśmy, jak wygląda Stare Miasto zza kulis. Zwróciliśmy szczególną uwagę na ulicę Kuśnierską, którą nazwaliśmy „pobojowiskiem”. Dziury, woda, wybite kamienie, błoto, zwłaszcza po obfitych opadach deszczu. Nasza Czytelniczka poprosiła nas o jeszcze jedną interwencję. Tym razem nasze oczy zwróciła przede wszystkim na teren za Hotelem Elbląg. Okazuje się, że w Elblągu mamy basen!

To już nawet nie są dziury – to wyrwy, głębokie leje, pełne wody. Wokół błoto – przypomina to troszkę plac budowy. Problem w tym, że... nic się tu nie buduje. Co więcej – opisywany teren jest położony przy jednym z najbardziej prestiżowych hoteli w mieście. Zatrzymują się tu wszyscy – politycy, przedsiębiorcy, turyści z innych miast i krajów. Auto, którym można swobodnie jeździć w tych okolicach? Zdecydowanie suv. A najlepiej – pickup, co możecie zobaczyć na filmie poniżej.

To przecież centrum Starego Miasta, naszego, pięknego, odremontowanego Starego Miasta. Zarówno naszej Czytelniczce, jak i nam nie chodzi o to, aby narzekać. Oczekujemy po prostu dbania o szczegóły. Jeżeli parędziesiąt metrów dalej mamy odrestaurowaną wieżę i plac katedralny, to jak wygląda plac, który pokazaliśmy na filmie poniżej? Wygląda po prostu tragicznie.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego z prośbą o komentarz. Do tematu na pewno będziemy wielokrotnie powracać.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 4
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkanka
ponad rok temu 14
Kto postawi samochód na płatnych parkingach Starego Miasta, chociażby przy Bramie Targowej, gdy tu przy Galerii El ma parking za darmo? I miasto traci duże pieniądze..
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokator
ponad rok temu ocena: 100%  13
A może ktoś zainteresuje się pseudo-parkingiem między Galerią El a ul. Stary Rynek. To jest dopiero wizytówka miasta! I gospodarzy. Nie ma dojazdu i wyjazdu z klatek. Któregoś dnia nie dojedzie karetka lub straż pożarna. Musi się coś stać, żeby władze zajęły się tym problem.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alicja
ponad rok temu ocena: 100%  12
naprawdę wstyd !!!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bfdgakoepg'ae
ponad rok temu 11
a "hotel" jasia p? to może tak wyglądać????
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ helamaGb6
ponad rok temu ocena: 100%  10
Kochani Elblążąnie , odpowiedż jest prosta w naszym mieście nie ma gospodarza , lecz jest pensja prezydencka pobierana co miesiąc plus koszty utrzymania stanowiska . I to by było na tyle.
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ qaz
ponad rok temu ocena: 100%  9
Było kupić więcej terenu i zrobić parking dla samochodów najlepiej kupić teren po obrysie budynku i do wszystkich mieć pretensje że nie ma parkingu jak to teren miasta to powinni ogrodzić wyrównać i zasiać trawę
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hhhryn
ponad rok temu ocena: 100%  8
Takich miejsc wstydu jest na starówce więcej - Wieżowa i Przymurze, to dopiero wstyd, widzi to każdy nawet tylko przejeżdżający obok Starego Miasta, Stary Rynek i Wigilijna, Rzeźnicka, niektóre podwórka wołają o pomstę do nieba, bo wyglądają jak ten plac przed hotelem czy teren wokół Galerii. Tylko, że nic z tego nie wynika - miasto nie ma woli, żeby nawet uporządkować trudną sytuację własnościową wielu kwartałów, a co dopiero przyłożyć się do remontu. Nie ma, nie było i pewnie nie będzie pomysłu na starówkę, a szkoda.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ edka
ponad rok temu ocena: 100%  7
to jakaś pomyłka jest !!! Pracuję w firmie do której przyjeżdżają raz na miesiąc na dwa goście - biznesmeni z zagranicy.Przeważnie nocują w hotelu Elbląg i zawsze słyszę z ich ust że mamy piękną starówkę, hotel cudowny ale ten parking koło hotelu - bagno to coś nie tak jest że to powinno się jak najszybciej zmienić bo psuje to opinie temu miejscu
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ otto
ponad rok temu ocena: 67%  6
ciekawe co na to prezydent wróblewski ???????
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
ponad rok temu ocena: 100%  5
zenada a kto jest wlascicielem tego terenu niech decyduje parking albo budowa a nie wieczne dziadostwo
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tatus505
ponad rok temu ocena: 25%  4
Postawić parkomaty ,to nie teren na parkingi tylko po przyszłe inwestycje więc najlepiej ogrodzić albo zacząć budować działki sprzedać i finał nikt wam tam nie każe wieżdzać
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hhh
ponad rok temu ocena: 50% 3
Ale chociaż tymczasowo mogli by utwardzić teren żwirem, aby nie było takich wielkich kałuż. Kilkanaście ton żwiru to nie jest jakiś wielki wydatek.
~ sad
ponad rok temu ocena: 100% 2
hhh po Ci Ci zwir? zebys mial gdzie za darmo parkowac? tam trzeba t emiejsca zlikwidowac!
~ ogrodnik
ponad rok temu ocena: 67%  1
ogrodzić i posiać tam trawę na wiosnę !!!!!
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.