› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Szybkie połączenie Elbląga z Warszawą hitem nowego rozkładu jazdy 2019/2020 PKP Intercity

› bieżące ponad rok temu    12.09.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 11 ocen 3 / 100%
A A A
Zdjęcie poglądowe, stanowiące jedynie ilustrację do artykułu;Zdjęcie poglądowe, stanowiące jedynie ilustrację do artykułu; fot. arch.

Na konferencji prasowej zorganizowanej 12 września 2019 r. przedstawiciele PKP Intercity oraz PKP PLK zaprezentowali założenia rozkładu jazdy dla pociągów dalekobieżnych, który wejdzie w życie po 15 grudnia 2019 roku. Jest wiele nowości. Elblążan z pewnością najbardziej zainteresuje nowe, bardzo szybkie połączenie z Warszawą.

Nowym pociągiem będzie TLK Nogat, który połączy Elbląg i Warszawę (Warszawa Zachodnia – Iława –  Malbork – Elbląg). Czas przejazdu na tej trasie jest szacowany na około 3 godziny i 35 minut.

Innym nowym pociągiem będzie EIC Banach relacji Przemyśl – Kraków – Warszawa – Gdynia, który w soboty będzie kursować w stronę Pomorza, a w niedzielę w odwrotnej relacji – pojedzie z Gdyni na Podkarpacie. Mieszkańców naszego miasta może też zainteresować informacja, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do końca tego roku zamierzają na linii Warszawa – Gdańsk przygotować infrastrukturę do jazdy pociągów z prędkością do 200 km/h.

Nowymi miastami obsługiwanymi przez PKP Intercity będą m.in. Pisz i Szczytno. Stanie się to w lipcu 2020 roku, gdy pociągi z Białegostoku do Olsztyna będą kursować trasą objazdową, po zamknięciu linii przez Giżycko.

PKP Intercity deklaruje wprowadzenie dodatkowych postojów aż na 28 stacjach. Przypomnijmy, że jeszcze nie tak dawno, bo w latach 2014 – 2015 (rozkład jazdy 2014/2015) pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w 296 miastach i miejscowościach. Przewoźnik poinformował, że w każdym kolejnym rozkładzie ta liczba systematycznie rosła, dochodząc do 382 obsługiwanych w tej chwili miast i miejscowości. W kolejnym rocznym rozkładzie jazdy (sezon 2019/2020) przedstawiciele PKP Intercity zapowiadają przekroczenie liczby 400 miast i miejscowości, w których będą zatrzymywać się pociągi PKP Intercity.

KP Intercity łączy Polskę. Systematycznie rozszerzamy zasięg naszych usług, zapewniając mieszkańcom coraz większej liczby miast i miejscowości podróż naszymi pociągami. Jednocześnie dbamy o to, żeby utrzymywać wysoką częstotliwość kursowania pociągów między największymi miastami. Składy z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta i Łodzi będą kursowały średnio co około godzinę

– zapewnia Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Rozwijana jest także oferta połączeń na trasach międzynarodowych. W czerwcu 2020 roku PKP Intercity deklaruje uruchomienie piątej pary połączeń łączących Warszawę i Berlin. W nowym rozkładzie rozwinie się także oferta połączeń między Polską a Białorusią. Z 1 do 3 par dziennie zwiększy się liczna pociągów z Warszawy do Brześcia. IC Batory z Pragi i Budapesztu poprowadzi grupę wagonów do Moskwy, zaś IC Mickiewicz relacji Warszawa – Brześć – Warszawa będzie skomunikowany z pociągiem do Mińska.

Źródło: PKP Intericty

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 10
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tadek
ponad rok temu ocena: 0%  11
Najważniejsze, żeby pociągi nie spóźniały się i chodziły terminowo, bo różnie z tym bywa biorąc pod uwagę Polskie Koleje
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość 89
ponad rok temu ocena: 25%  10
Od razu na Zachodni? Mógłby też zatrzymywać się na Centralnymi byłoby bliżej dla mnie do Ukochanej.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sas
ponad rok temu ocena: 50% 9
Żeby dojechać do Zachodniego to musi przejechać przez Centralny.....
~ gnom
ponad rok temu ocena: 50%  8
Ludzie, pociąg jedzie trochę ponad 3 h, czyli bezpośrednio. A jak ma jechać przy takiej prędkości?
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bla bla
ponad rok temu ocena: 50%  7
na pewno bez przesiadki w malborku? :)
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Heliot
ponad rok temu ocena: 60% 6
W Malborku pociąg będzie miał 20-30 minutowy postój, bo musi zmienić kierunek jazdy.
~ JurekZ
ponad rok temu ocena: 43%  5
W dniu 10 wrześnie wracałem Pendolino z Warszawy do Malborka, cena połączenia oczywiście współczesna 147 zł w wagonie 2 klasy. Niestety smród w wagonie jak za dawnych lat.!!!
odpowiedz oceń komentarz 3 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pick
ponad rok temu ocena: 25% 4
Oni tam wogole nie sprzataja i nie myja wagonow, bo po co skoro to dla choloty ? Tak nas, pasazerow traktuja ?
~ gość89
ponad rok temu ocena: 33% 3
Co ty pier... Ja często jeżdżę Pendolino z Malborka do Warszawy i pierwsza klasa. Czyściutko i elegancko. Zawsze dbają o pasażera, czego nie można powiedzieć o regionalnych albo TLK. W dodatku ja płacę za Pendolino jakieś 31zł z Malborka do Warszawy. Po pierwsze zniżka dla mnie jako pierwsza grupa, po drugie zniżka gdy kupuje się bilet 30 dni przed. Da się? Da. Chociaż moim zdaniem to i tak dość drogo 31zł bo ja często jeżdżę. A do tego region z Elbląga do Malborka jakieś 4zł.
~ kolejarz
ponad rok temu ocena: 25%  2
Coś się dzieje.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ drrr
ponad rok temu ocena: 57%  1
Czyli bezposrednio z Elblaga do Warszawy ?????
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.