› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Synoptycy prognozują: w nocy ulice pokryje lód

› bieżące ponad rok temu    22.03.2015
Paweł Makowski
komentarzy 2 ocen 5 / 100%
A A A
Zdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułuZdjęcie poglądowe, stanowi jedynie ilustrację do artykułu fot. 

Spoglądając dziś przez okno na to piękne poranne słońce i typowo wiosenną aurę, trudno uwierzyć, że wieczorem pogoda mogłaby się zepsuć. Tak będzie, zdaniem synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Białegostoku. Przewidują bowiem, że temperatura spadnie poniżej zera, co sprzyja formowaniu się lodu na jezdniach. Zjawisko to ma wystąpić na terenie całego województwa.

Chciałoby się powiedzieć, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mamy wiosnę ,tymczasem wczoraj późnym popołudniem zaczął padać deszcz ze śniegiem i odnotowano wyraźny spadek tempaeratury powietrza. Tak samo ma się dziać dziś. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z Białegostoku przewidują, że istnieje w dodatku 80% szans na wystąpienie gołoledzi dziś w godzinach wieczornych i ma się ona utrzymać do następnego dnia do godz. 9:00 rano.

Oficjalny komunikat brzmi: 

Po występujących wieczorem i w pierwszej połowie nocy opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, które przemieszczać się będą z północnego zachodu na południowy wschód regionu, prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C, przy gruncie od -7°C do -4°C.. 

Wynika z tego zatem, że również piesi powinni mieć na uwadze warunki atmosferyczne, by uniknąć stłuczeń lub groźniejszych urazów. Kierowcom, którzy planują wybrać się w tym czasie w podróż na terenie województwa, także zalecamy szczególną ostrożność.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ lmao
ponad rok temu 2
czerwiec a to dalej na glownej
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kibic
ponad rok temu 1
Jakie aktualności. Szkoda gadać.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.