› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Sygnalizacja już działa. Skrzyżowanie w pełni oddane do ruchu

› bieżące ponad rok temu    29.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
16 zdjęćSygnalizacja już działa. Skrzyżowanie w pełni oddane do ruchu fot. Konrad Kosacz

Dziś kilka minut po godzinie 16 na skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego - 12 Lutego - Armii Krajowej, uruchomiono sygnalizację świetlną. Oznacza to, że skrzyżowanie zostało w pełni udostępnione dla ruchu. Kierowcy mogą już korzystać ze wszystkich wlotów i wylotów na skrzyżowaniu.

Ostatnim elementem, niezbędnym do pełnego uruchomienia skrzyżowania, było wykonanie prawej jezdni ul. 12 Lutego (na odcinku od ul. Ratuszowej do ul. Trybunalskiej). Dziś po godz. 16  skrzyżowanie ulic: Gen. Grota Roweckiego - 12 Lutego - Armii Krajowej, zostało udostępnione dla ruchu. Włączono na nim także, nie działającą od dłuższego sygnalizację świetlną.

- Z uwagi na niezakończone prace w Al. Armii Krajowej, jeden z dwóch pasów na wprost z ul. Grota Roweckiego w kierunku Al. Armii Krajowej, zostanie wyłączony i wygrodzony – informuje w komunikacie Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego. - Do czasu zakończenia robót w Al. Armii Krajowej ruch pojazdów jadących z ul. Grota Roweckiego w kierunku Al. Armii Krajowej, będzie odbywał się jednym pasem.

Z uwagi na konieczność poprawy bezpieczeństwa w obszarze tego skrzyżowania, komisja odpowiedzialna za jego odbiór, zaleciła wykonanie na nim dodatkowych prac. Pomiędzy jezdnią, a ścieżką rowerową oraz miejscami postojowymi, a ścieżką rowerową oraz na łukach, zamontowane zostaną słupki wygrodzeniowe. Z myślą o osobach niedowidzących, znaki drogowe, słupy oświetleniowe, słupy sygnalizatorów znajdujące się w chodnikach i ścieżkach rowerowych będących bezpośrednio przy przejściach dla pieszych, oklejone zostaną folią odblaskową koloru żółtego. Wzdłuż lewej jezdni w ul. 12 Lutego, pomiędzy jezdnią, a chodnikiem (wzdłuż zamontowanej już bariery energochłonnej), zamontowane zostaną ekrany przeciwbryzgowe zapobiegające ochlapywaniu pieszych przez pojazdy jadące z kierunku północ-południe.

Wymienione zalecenia zostaną wprowadzone do końca listopada 2013 r.

ilość zdjęć 16 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.