› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Święto motoryzacji w Elblągu. Zobacz unikalne oldtimery i youngtimery na Pl. Jagiellończyka

› bieżące ponad rok temu    5.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Święto motoryzacji w Elblągu. Zobacz unikalne oldtimery i youngtimery na Pl. Jagiellończyka fot. materiały organizatora

Już jutro (6 października) do Elbląga zjadą załogi startujące w XIII Jesiennym Rajdzie pojazdów zabytkowych i youngtimerów, który organizowany jest cyklicznie przez Automobilklub Morski w Gdyni. Około godz. 14 na Placu Jagiellończyka, ponad 30 zabytkowych pojazdów weźmie udział w widowiskowej próbie sprawnościowej na czas. Dla fanów motoryzacji będzie to jedna z niewielu okazji, by zobaczyć tak niesamowite pojazdy jak: Alfa Romeo GT 1300 junior, Triumph Spitfire, czy Citroen GSA.

Organizatorzy zapowiadają udział ponad 30 zabytkowych pojazdów, którym towarzyszyć będą pojazdy klasyczne. Będzie też możliwość uczestnictwa w zabawie właścicieli współczesnych
samochodów.

- W rajdzie mogą brać udział zarówno auta zaliczane do zabytkowych, czyli takie, które skończyły w 2012 r. 25 lat oraz te, które wypuszczono z fabryki po 1987 r. - mówi Paweł Ziemniewicz, komandor rajdu. - Rajd ma charakter turystyczno-krajoznawczy i w tym roku zaprezentuje uczestnikom ciekawe i urokliwe zakątki Pomorza i Warmii.

Trasa tegorocznego rajdu rozpocznie się 6 października w Pruszczu Gd. w Parku Faktoria, a zakończy... to tajemnica, której organizatorzy nie chcą zdradzić.

Jedyne co można zdradzić to to, że uczestnicy przejadą ulicami Elbląga i tu odbędzie się najbardziej widowiskowa część imprezy. Od godz. 14.00 na Placu Kazimierza Jagiellończyka zabytkowe auta sprawdzą się w próbie sprawnościowej na czas.
- Samochody będą musiały przejechać bezbłędnie wyznaczoną trasę pomiędzy słupkami – informuje Paweł Ziemniewicz. - Próby te będą trwały do około godz.16.00, potem załogi ruszą na drugą część rajdu.

Całą trasa rajdu w tym roku liczy 128 km i podzielona jest na 5 etapów. Na trasie rajdu znajduje się około 30 miejsc w których uczestnicy muszą odnaleźć odpowiedzi na pytania.
- Dodatkowo trzeba rozpoznać miejscowości w których znajdują się budowle przedstawione na zdjęciach, oraz wykonać 4 dodatkowe zadania – wyjaśnia komandor rajdu. - Na próbie sprawnościowej będzie można przyglądnąć się samochodom uczestników i porozmawiać z właścicielami pojazdów.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chowają swoje zabytkowe samochody, do wyciągnięcia ich z garaży i wzięcia udziału w ciekawej przygodzie.
- Zapraszamy również osoby jeżdżące współczesnymi samochodami a lubiącymi zmagania na trasach rajdów turystycznych – mówi Paweł Ziemniewicz. - Przypominamy że zbiórka uczestników rozpoczyna się od godz. 8 w sobotę w Pruszczu Gdańskim w Parku Faktoria, a starty załóg rozpoczną się około 10.30.

Auta będą startować co około 2-3 min po wykonaniu zadania na starcie. Zakończenie rajdu przewidziano w przybliżeniu na godz. 18. w odległości około 30 km od Elbląga.

Serwis moto.elblag.net objął patronatem medialnym elbląską część Rajdu. Specjalnie dla naszych czytelników, przygotujemy bogatą fotorelację oraz filmową relację z tego wydarzenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.