› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Supersamochód przyszłości 1088 KM!

› bieżące ponad rok temu    9.12.2011
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Samochody elektryczne kojarzone są głównie z niewielkimi pojazdami miejskimi, których osiągi zazwyczaj pozostawiają wiele do życzenia. Jednak co powiecie na pojazd elektryczny o sportowej sylwetce i mocy 1088 koni mechanicznych?

Ferrari, Lamborghini, Pagani czy Bugatti – to marki najczęściej kojarzone z supersamochodami, których plakaty zapewne zdobiły/zdobią ściany pokoju niejednego fana motoryzacji. Taki samochód ma świetnie wyglądać i jeszcze lepiej jeździć – wszystko inne schodzi na dalszy plan. Ważny jest też ogromny, mocny silnik benzynowy. Niewielka chorwacka firma chce zmienić ten stereotyp: na salonie samochodowym we Frankfurcie zaprezentowała supersamochód z napędem elektrycznym, którego łączna moc wynosi 1088 KM i 3800 Nm momentu obrotowego!

Pojazd nosi nazwę Rimac Concept_One, a niewielki producent z Chorwacji to Rimac Automobili. Trzeba przyznać, że auto prezentuje się bardzo okazale i dojrzale. Za projekt odpowiada Adriano Mudri, który zdecydował się tu na sportową, niską sylwetkę i w miarę przyziemną stylistykę. Pozwala to przypuszczać, że samochód w bardzo zbliżonej formie wejdzie do produkcji. Nie każdy jednak będzie mógł sobie pozwolić na ten wyjątkowy okaz motoryzacji – Rimac Automobili zamierza wyprodukować jedynie 88 jego egzemplarzy.

Jeśli pojazdy elektryczne kojarzą się Wam z niewielkimi pojazdami miejskimi o raczej marnych osiągach, to musicie zweryfikować ten pogląd. Specyfikacja Concept_One jest bowiem tak dobra, że aż trudno w nią uwierzyć. Producent twierdzi, że dzięki 4 silnikom elektrycznym zamontowanym przy każdym z kół samochód osiąga łączną moc 1088 KM i 3800 Nm momentu obrotowego.

Jego masę oszacowano na 1650 kg, dzięki czemu powinien osiągnąć pierwsze 100 km/h już w ciągu 2,8 s. Prędkość maksymalną elektronicznie ograniczono do 305 km/h. Dzięki zastosowaniu modułu akumulatorów o pojemności 92 kWh samochód na jednym ładowaniu ma przejechać aż 600 km, co brzmi wręcz nieprawdopodobnie przy takich parametrach.

Jak Wam się podoba taka wariacja na temat supersamochodu?

smartdriver

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.