› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Strażacy podziękowali żołnierzom za sprawną akcję

› bieżące 3 miesiące temu    30.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Strażacy podziękowali żołnierzom za sprawną akcję fot. KP PSP w Braniewie

To był kolejny dzień intensywnych zajęć „w polu”, podczas 16-dniowego szkolenia podstawowego, realizowanego przez nowych żołnierzy 43 batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie. 1 pluton Kompanii Szkolenia Podstawowego wracał do jednostki. Niemal na oczach żołnierzy doszło do wypadku.

Do zdarzenia doszło w styczniu tego roku. Rosjanin jadący Mercedesem prawdopodobnie wpadł w poślizg i zjechał na pobocze. Samochód wjechał w przydrożne zakrzaczenia.
Na miejscu natychmiast pojawili się terytorialsi wracający z zajęć na pasie taktycznym.

— Po powiadomieniu służb i udzieleniu wstępnej pomocy poszkodowanemu pluton współdziałał ze strażakami oraz policjantami — relacjonuje st. kpr. Sebastian Szczęśniak, dowódca plutonu, którego wspierali w dowodzeniu st. szer. Krzysztof Skierś i szer. Michał Roszczyk. — Żołnierze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, kierowali ruchem, uczestniczyli w wycince gałęzi i krzaków, a następnie pomagali strażakom przy wyciąganiu auta.

Za sprawną akcję żołnierze 43blp WOT w Braniewie otrzymali podziękowania od komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Zbigniewa Januszko. Okazją ku temu było majowe święto strażackie.

— Poczucie odpowiedzialności za życie i zdrowie innych, kiedy tego potrzebują, połączone z bezinteresownością, poświęceniem i dużym zaangażowaniem są cechami nadzwyczaj pozytywnymi, na które występuje bardzo duże zapotrzebowanie — powiedział bryg. Januszko. — Często o przeżyciu drugiej osoby decydują sekundy. Czekając na przybycie służb ratunkowych, nie można stać bezczynnie. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której szybka reakcja i umiejętność udzielania pierwszej pomocy może uratować komuś życie.

szer. Wojciech Andrearczyk
specjalista ds. komunikacji
43. Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie
Wojska Obrony Terytorialnej
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.