› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Straż Miejska nie ukryje już fotoradarów w krzakach

› polityka ponad rok temu    4.01.2016
Mateusz Milanowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Straż Miejska nie ukryje już fotoradarów w krzakach fot. Bartłomiej Ryś

Nowy rok przyniósł wiele zmian. Jedną z nich jest odebranie Straży Miejskiej uprawnień przeprowadzania kontroli fotoradarowej kierowców. Jest to moment, na który czekało wielu kierowców walczących z praktyką ukrywania fotoradarów.

Według Najwyższej Izby Kontroli, działania wielu straży wiązały się z chęcią pozyskania pieniędzy do budżetu gminy. Początkowo nikt do tego nie przyznawał się odpierając zarzuty oraz informując, że kontrole fotoradarowe były prowadzone dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Trudno było się z tym zgodzić, zwłaszcza po serii publikowanych w internecie filmów, które przedstawiały dobrze zakamuflowane fotoradary, wielokrotnie ustawione w sposób nieprawidłowy. Ostatecznie kilku włodarzy gmin przyznało się, że stracą źródło dużych dochodów.

Od 1 stycznia tego roku kierowcy mogą być już spokojni – nie dostaną zdjęcia z fotoradaru zza krzaków. Zmienione przepisy Prawa o ruchu drogowym oraz strażach gminnych odebrały im uprawnienia do przeprowadzania kontroli fotoradarowej. Jednak kierowcy, którym wykonano zdjęcie jeszcze w minionym roku, nie unikną kary.

Nie wiadomo jeszcze, co stanie się z urządzeniami, gdyż wiele z nich zakupionych zostało dzięki dotacji unijnej i nie jest pewne, czy mogą zostać przekazane np. do Policji czy Inspekcji Transportu Drogowego. To, co stanie się z fotoradarami będącymi w posiadaniu straży gminnych i miejskich okaże się dopiero po przeprowadzeniu analizy prawnej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.