› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Statoil postawi nową stację paliw przy Browarnej

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    8.11.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
Nowa stacja paliw powstanie przy budowanym obecnie rondzie, u zbiegu trasy unijnej i ulic Browarnej oraz BrzeskiejNowa stacja paliw powstanie przy budowanym obecnie rondzie, u zbiegu trasy unijnej i ulic Browarnej oraz Brzeskiej fot. Konrad Kosacz

W Elblągu wybudowana zostanie kolejna nowa stacja paliw. Obiekt powstanie przy skrzyżowaniu trasy Unii Europejskiej i ul. Browarnej. Stacja należeć będzie do sieci Statoil, która w naszym mieście posiada już dwie stacje benzynowe: przy Placu Grunwaldzkim i w Kazimierzowie przy wjeździe na obwodnicę Elbląga.

Inwestorem i wykonawcą obiektu będzie Zakład Budowlano-Remontowy „Budrem” z Ostrowa Wielkopolskiego, który w ostatnich latach na terenie całego kraju wybudował kilkadziesiąt stacji benzynowych należących m.in. do sieci Statoil, PKN Orlen, Shell czy Neste. Warto dodać, że jedyną w Elblągu stację Neste, postawiła właśnie firma z województwa wielkopolskiego.

Działka, na której powstanie stacja paliw należy do firmy Statoil Poland z siedzibą w Warszawie. Jej całkowita powierzchnia wynosi prawie 4,5 tys. m2. Obiekt graniczyć będzie z realizowanym obecnie rondem u zbiegu ulic Browarnej, Brzeskiej i trasy Unii Europejskiej. Wyjazd i wyjazd ze stacji, planowany jest jednak od strony północnej, a więc od dzisiejszej ul. Portowej.

Stacja prowadzić będzie sprzedaż paliw płynnych i LPG do pojazdów osobowych. W tym celu wyposażona zostanie w dwa podziemne zbiorniki paliw o pojemności 50 m3 każdy (benzyna + ON) oraz podziemny zbiornik LPG o pojemności 20 m3. Do tankowania paliw służyć będą dwa dystrybutory do tankowania ON i benzyn oraz jeden dystrybutor do tankowania paliwa gazowego.

W centralnej części stacji powstanie budynek kasowy o wymiarach 5x3 m. Inwestycja obejmować będzie także postawienie pylonu reklamowego, 3 masztów, wysepki serwisowej, 2 znaków kierunkowych, szlabanu oraz latarni. Na działce zaprojektowano również 28 miejsc parkingowych. Inwestor przewiduje, że stacja obsługiwać będzie około 200 samochodów na dobę.

Obecnie inwestycja jest na etapie wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Jest ona niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę.

Prace budowlane będą mogły rozpocząć się jednak dopiero, gdy Rada Miejska uchwali, zmieniany obecnie fragment miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Elbląg – Zdrój. Miasto przystąpiło do jego opracowania w kwietniu tego roku. Na dzień dzisiejszy znajduje się on na etapie przyjmowania wniosków. Należy się więc spodziewać, że dokument będzie gotowy nie wcześniej niż w 2013 r.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mariusz005
ponad rok temu 2
Wolał bym tam stację Neste
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zenek
ponad rok temu 1
no i dobrze - brakuje tam cpn'u
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.