› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Stare Miasto - nowe ulice, a w planach kolejna (+ foto)

› inwestycje drogowe ponad rok temu    9.11.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
23 zdjęćStare Miasto - nowe ulice, a w planach kolejna (+ foto) fot. Maciej Markowski

Dobiegają końca prace na dwóch staromiejskich ulicach wokół Galerii EL. Gotowa jest już w zasadzie ulica Kuśnierska, a do wykończenia pozostaje prostopadła do niej ulica Klasztorna. Miasto na wykonanie prac przeznaczyło w granicach 150 tysięcy złotych, a to nie koniec remontów ulic na Starówce. W przyszłym roku ma zostać przebudowana inna ulica znajdująca się w pobliżu Galerii EL - ulica Studzienna.

Jeżeli chodzi o ulicę Kuśnierską, to jej modernizacja rozpoczęła się w zeszłym roku. Teraz miasto postanowiło ją dokończyć oraz przy okazji wykonać prace w podobnym zakresie jeżeli chodzi o ulicę Klasztorną. Ulica Kuśnierska jest już w pełni przejezdna, a z nowych miejsc parkingowych mogą korzystać mieszkańcy okolicznych budynków. Nawierzchnię ulic wykonano z kostki brukowej, a miejsca do parkowania utwardzono tzw. tłuczniem. Tak samo zostanie przystosowana ulica Klasztorna. Termin prac zakładał nieco szybszy kres wszystkich prac (początek listopada), ale prace jeszcze trwają.

Na przyszły rok zaplanowano z kolei przebudowę ulicy Studziennej - położonej równolegle do ulicy Kuśnierskiej. Ogłoszono już także przetarg na tę inwestycję, na którą zarezerwowano w budżecie ponad 1,5 miliona złotych. W zakres prac wejdzie ułożenie kamiennej kostki, krawężników, nowych chodników po obu stronach oraz postawienie ośmiu latarni. Przewidziano także wyznaczenie miejsc postojowych dla kierowców po lewej stronie jezdni.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

ilość zdjęć 23 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.