› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Sprawdź ile elbląscy kierowcy płacą za OC i jaki jest najpopularniejszy samochód w Elblągu

ponad rok temu    6.02.2020
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
 Sprawdź ile elbląscy kierowcy płacą za OC i jaki jest najpopularniejszy samochód w Elblągu fot. archiwum elblag.net

Elblążanie w ubiegłym roku płacili za OC przeciętnie 721 zł. Średnia dla warmińsko-mazurskiego jest nieco niższa – 646 zł. W Mielcu jest najtaniej 515 zł. Natomiast najdrożej w województwie pomorskim. Tak wynika z danych portalu rankomat.pl. Najczęściej ubezpieczanym samochodem w Elblągu jest Volkswagen Passat. 

Kierowcy opłacą za OC, czyli odpowiedzialność cywilną różne kwoty w zależności od miejsca zamieszkania. W Elblągu przeciętnie kierowcy zapłacili 721 zł.  W Mielcu było znacznie  taniej - 515 zł. Najwięcej gotówki za OC ubyło średnio z portfela mieszkańca województwa pomorskiego – 779 zł. 

Kalkulując cenę ubezpieczenia OC towarzystwa  biorą pod uwagę wiele czynników,  m.in. liczbę pojazdów i kierowców, sieć dróg oraz statystyki wypadkowe. Wysokie ceny ubezpieczeń OC w Elblągu nie powinny specjalnie dziwić. Drogi w tym mieście codziennie przemierzają dziesiątki tysięcy samochodów, a to z kolei oznacza podwyższone ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku

- wyjaśnia Tomasz Kroplewski, kierownik ds. rozwoju sprzedaży rankomat.pl.

Z danych tego portalu wynika, że jeśli chodzi o bezszkodowość (liczba spowodowanych szkód) to Elbląg jest na 54 miejscu na liście 84 zbadanych przez rankomat.pl miast powyżej 50 tys. mieszkańców.  63,2% elbląskich kierowców wskazało w ubiegłym roku, że nie posiada szkód w swojej historii ubezpieczenia. 

Najlepiej pod tym względem wypadli kierowcy z Raciborza (69,6%), Piły (68,3%) i Rybnika (68,0%). W niektórych miastach kierujący deklarowali jednak bezszkodowość na poziomie poniżej 60%. Do takich miast należą Kraków (59,1%), Gdańsk (58,1%) i Warszawa (53,8%)

- wylicza rankomat.pl. 

W ubiegłym roku najwięcej kierowców z Elbląga poszukiwało OC dla Volkswagena Passata. Był to też najpopularniejszy samochód na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Na jego ubezpieczenie właściciele wydawali średnio 666 zł. Z kolei w skali kraju pierwsze miejsce pod względem popularności zajął Opel Astra. Polisa dla niego kosztowała kierowców średnio 658 zł. Najtańsze okazało się za to ubezpieczenie Opla Corsy, za które przeciętnie trzeba było zapłacić 606 zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ joe
ponad rok temu ocena: 0%  3
"Najczęściej ubezpieczanym samochodem w Elblągu jest Volkswagen Passat" pełne zaskoczenie...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 0% 2
Passeratti jest the best
~ Pp1
ponad rok temu ocena: 50%  1
Ja zapłaciłem na rok 400 ponad zł
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.