› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sprawdź czy Twoje prawo jazdy straci ważność

› bieżące ponad rok temu    9.04.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 50%
A A A
Sprawdź czy Twoje prawo jazdy straci ważność

Senatorowie skarżą do Trybunału Konstytucyjnego przepisy o kierujących pojazdami - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Politycy Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polskiego Stronnictwa Ludowego uważają, że wymiana bezterminowych dokumentów na nowe, ważne przez 15 lat, jest niezgodna z ustawą zasadniczą.

Gazeta przypomina, że prawa jazdy wydane po 18 stycznia 2013 r., czyli po wejściu w życie nowej ustawy o kierujących pojazdami, są ważne przez 15 lat. Wcześniej wydawane były bezterminowo. Nie dotyczyło to kategorii zawodowych C i D.

Również dokumenty wydane przed tą datą stracą swój bezterminowy charakter, a ich posiadacze będą musieli wymienić je na nowe w latach 2028-2033.

Dlatego też grupa senatorów postanowiła zwrócić się do Trybunału o zbadanie zgodności przepisów z konstytucją. "Ograniczyliśmy się do zarzucenia niekonstytucyjności trzem artykułom, które budzą szczególne kontrowersje. Choć nie brakuje głosów, że ustawa jest tak rażąco niezrozumiała, nieścisła i budzi tyle trudności interpretacyjnych, że powinna być zakwestionowana w całości" - powiedział Henryk Cioch jeden z wnioskodawców skargi konstytucyjnej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.