› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Sprawa tragicznego wypadku. Nikomu prokurator nie postawił zarzutów

› policja 10 miesięcy temu    22.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Sprawa tragicznego wypadku. Nikomu prokurator nie postawił zarzutów

Prokurator Okręgowy w Elblągu informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu toczy się postępowanie przygotowawcze zmierzające do wyjaśnienia okoliczności oraz przyczyn ciężkiego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Adamowo 18 stycznia. Postępowanie prowadzone jest w sprawie i żadnej osobie nie zostały przedstawione zarzuty.

W dniu 18 stycznia około godziny 18.30 w miejscowości Adamowo mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości kierował samochodem osobowym marki Renault. Poruszał się on kierowanym przez siebie pojazdem drogą publiczną w kierunku miejscowości Wiktorowo. Pojazd ciągnął trzy worki typu BIG BAG, na których siedziały po dwie osoby. W trakcie pokonywania przez auto łuku drogi w prawo trzeci z ciągniętych za samochodem worków zsunął się z jezdni na lewe pobocze, a następnie po przebyciu 32 metrów uderzył w przydrożne drzewo.

Słysząc krzyki uczestników kuligu kierujący samochodem po przebyciu dalszych 100 metrów zatrzymał kierowany przez siebie pojazd. Obrażeń ciała doznały dwie uczestniczki kuligu.

Przy czym jedna z nich w następstwie zaistniałego wypadku drogowego doznała ciężkich obrażeń ciała i w związku z tym w stanie krytycznym przewieziona została do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, gdzie przebywa do chwili obecnej

- informuje Prokuratura Okręgowa.

Kierujący samochodem osobowym marki Renault był trzeźwy.

Postępowanie przygotowawcze realizowane w przedmiotowej sprawie prowadzone jest w kierunku zaistnienia przestępstwa kwalifikowanego: spowodowanie ciężkiego wypadku komunikacyjnego (art. 177 paragraf 2 kodeksu karnego) zagrożonego karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Aktualnie postępowanie przygotowawcze prowadzone jest w sprawie i żadnej osobie w związku z zaistniałym zdarzeniem nie zostały przedstawione zarzuty.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MALINA
10 miesięcy temu ocena: 0%  2
Idiota zasuwał ,
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Truskawa
10 miesięcy temu 1
Malina Ty cio to zwał se konia to ci przejdzie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.