› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sprawa budowy torowiska w gdańskim sądzie

› inwestycje miejskie ponad rok temu    27.03.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Sprawa budowy torowiska w gdańskim sądzie  fot. archiwum Elblag.net

Budowa torowiska w ciągu 12 lutego i Grota-Roweckiego jeszcze nie wiadomo kiedy się rozpocznie. Na 27 kwietnia Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył termin posiedzenia w sprawie przetargu na tę inwestycję. Wynika to z faktu, że wcześniej firma, która nie otrzymała zamówienia wykorzystała możliwości prawne odwołania się.

Kontraktem na budowę torowiska i trakcje tramwajowe na ul. Grota-Roweckiego oraz ul. 12 Lutego było zainteresowanych dziewięć firm. Komisja przetargowa wybrała ZUE z Krakowa, która zaproponowała nie tylko najniższą cenę 10,3 miliona zł, ale także 60 miesięcy gwarancji oraz to, że zatrudni przy inwestycji 5 bezrobotnych. Miasto było zdecydowane wydać prawie 13 milionów zł.

Tor Krak z Krakowa, jedna z firm, która przegrała walkę o zlecenie złożyła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, która odrzuciła je. Wtedy prezes Urzędu Zamówień Publicznych odwołał się do Sądu Okręgowego w Elblągu. Posiedzenie wyznaczono na 15 marca. Dzień wcześniej sąd wydał postanowienie, że sprawą władny jest się zająć Sąd Okręgowy w Gdańsku. Sprawę tam przekazano.

Termin rozprawy w sprawie XII Ga 178/17 wyznaczono na dzień 27.04.17, godzina 10.40 sala F 4.16 – budynek Sądu Okręgowego w Gdańsku na ulicy Trzeciego Maja 9A. Rozprawa jest jawna, chyba że któraś ze stron zgłosi wniosek o wyłączenie jawności

- poinformował elblag.net sędzia Rafał Terlecki, wiceprezes i rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Przypomnijmy, że do zawarcia umowy miasta z ZUE z Krakowa doszło 27 stycznia. Po ustąpieniu zimy miały się rozpocząć prace. Nie stało się tak z powodu odwołania się prezesa UZP do sądu. Miasto nakazało wstrzymać się z rozpoczęciem prac.

Termin zakończenia prac przewidzianono na 30 września tego roku.

Na zakres zamówienia składa się: budowa układu torowego wraz z odwodnieniem w ul. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, budowa sieci trakcyjnej w ul. Grota-Roweckiego i ul. 12 Lutego, budowa peronów przystanków tramwajowych, budowa kabli trakcyjnych na odcinku od stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej do granic przebudowy drogi wojewódzkiej nr 504, przebudowa stacji prostownikowej przy ul. Szpitalnej, przebudowa skrzyżowań ulic: 12 Lutego - Grota-Roweckiego - Armii Krajowej oraz 12 Lutego - Królewiecka - Teatralna - Nowowiejska – Płk. Dąbka, budowa i przebudowa sygnalizacji świetlnych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego, a także zagospodarowanie terenów zieleni.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.