› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Specjalista od nowych technologii dyrektorem Rozwoju, Dróg i Inwestycji w mieście

› bieżące ponad rok temu    13.08.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Specjalista od nowych technologii dyrektorem Rozwoju, Dróg i Inwestycji w mieście

Elblążanin Robert Rajkiewicz został dyrektorem Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego. Nowy departament powstał pod koniec lipca, z połączenia trzech innych komórek organizacyjnych: Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta, Departamentu Inwestycji oraz Departamentu Zarządu Dróg.

Połączenie wymienionych departamentów ma usprawnić pracę i funkcjonowanie elbląskiego ratusza. Jak tłumaczą władze miasta, wszystkie trzy wydziały zajmowały się podobnymi sprawami, stąd decyzja o ich scaleniu. Nowo powstałym departamentem zarządzać będzie wybrany w konkursie dyrektor.

Pod koniec lipca ogłoszono, że będzie nim Robert Rajkiewicz. 45-letni elblążanin ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie oraz podyplomowe studia na Uniwersytecie Gdańskim (zarządzanie) oraz na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim (zaawansowane technologie informatyczne). Przez ostatnie 12 lat pracował na stanowiskach kierowniczych w firmach związanych z usługami teleinformatycznymi (Dialog, GTS). Jest żonaty, ma 16-letnią córkę Zuzannę. Pracę w Urzędzie Miejskim rozpocznie 20 sierpnia.

Do jego zadań, oprócz kierowania pracą pracowników Departamentu Rozwoju, Inwestycji i Dróg oraz zarządzania procesem realizacji projektów prowadzonych przez podległy departament, będzie należało m.in. udział w tworzeniu  planów i dokumentów strategicznych dotyczących  rozwoju  miasta, współpraca z przedsiębiorcami oraz inwestorami, wydawanie decyzji administracyjnych z zakresu działania departamentu.

Kierowany przez nowego dyrektora departament, składać się będzie z trzech pionów, które powstały w miejsce dawnych departamentów. Za Pion ds. Rozwoju odpowiadać będzie Rafał Kućmański, dotychczasowy dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta, który będzie pełnił także funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu ds. rozwoju. Za Pion ds. Inwestycji odpowiadać będzie z kolei Elżbieta Gieda, dotychczasowy zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji, obecnie pełniąca również funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu ds. inwestycji. Ostatnim z Pionów ds. Zarządzania Drogami, kierować będzie Krystyna Dziurdź, dot. dyrektor Departamentu Zarządu Dróg, obecnie także Zastępca Dyrektora Departamentu ds. zarządzania drogami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.