| pokaż według |
Niewielka ul. Kosynierów Gdyńskich, jest niezwykle ruchliwa. Przy tej uliczce znajdują się bowiem liczne budynki mieszkalne oraz punkty handlowo usługowe. Ponad rok temu po jednej stronie ulicy ustawiono znak zakazu zatrzymywania. Nie wszystkim ta nowość się spodobała.
Nasz Czytelnik pisze do redakcji:
"Zupełną paranoją jest fakt, że na tej ulicy stoi znak zakazu zatrzymywania pojazdów. Zwłaszcza, że po stronie, gdzie obowiązuje ten zakaz jest szeroki chodnik. Tam mogłyby spokojnie parkować samochody. Po tej stronie znajduje się... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.03.2013 › | daj znać | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Redakcja elblag.net |
Parkometry ustawia się wszędzie - nawet na nieutwardzonym, pełnym błota klepisku. Starówkę praktycznie wykończono opłatami za parkowanie. Ostatnio nawet gwiazda TVN-u Magda Gessler przekonała się, jak to w Elblągu wygląda. Ostrych słów Strefie Płatnego Parkowania nie szczędzi Jerzy Wilk (PiS).
Podczas konferencji członków Prawa i Sprawiedliwości w Hotelu Galeon, Jerzy Wilk nie szczędził krytycznych słów pod adresem Strefy Płatnego Parkowania.
- Parkometry stawia się praktycznie wszędzie. Nawet w miejscach nie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.03.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 16 | ~ Marcin Pszczółkowski |
Jak w każde piątkowe popołudnie, udajemy się na małą wycieczkę szlakiem elbląskich ulic. Przyjrzymy się dziś dwóm z nich – ulicy Rycerskiej i stanowiącej jej przedłużenie ul. Pocztowej. Choć chcemy skupić się głównie na ich stanie obecnym i z lat siedemdziesiątych, wspomnimy również o tej nieco odleglejszej historii. Bo warto.
Trasa ulic przebiega wzdłuż wewnętrznej fosy miejskiej, okalającej niegdyś system murów, bram i bastionów Starego Miasta. Pod koniec XVIII wieku władze pruskie podjęły decyzję o... więcej ›
|
ponad rok temu › | 16.03.2013 › | prezentacje | ~ Ewa Bielińska |
Kierowcy, miejcie się na baczności! Święta zbliżają się wielkimi krokami. Wraz z nimi gwałtownie wzrasta liczba kontroli na drogach. Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przedstawiają wyniki najnowszych badań.
Zmotoryzowani są na ogół świadomi tego, że w trakcie świąt spotkanie patrolu na drogach jest bardziej niż prawdopodobne. Czy wiedzą jednak jak bardzo?
- Aby przekonać się czy rzeczywiście liczba kontroli wzrasta w dni wolne od pracy, porównaliśmy dni świąteczne oraz powszednie wypadające w tym samym miesiącu. Zakres danych... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.03.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Fotoradary stacjonarne i przenośne, kontrole policyjne, nieoznakowane pojazdy policji i ITD i odcinkowy pomiar prędkości – okazji do pozbycia się kilkuset złotych z portfela, i wzbogacenia się o kilka punktów karnych, kierowcy mają sporo. Istnieje jednak prosty sposób na to, by uniknąć niemiłych niespodzianek, a podróż po polskich drogach uczynić przyjemniejszą. Wszystko to dzięki wzajemnej współpracy i wcale nie mówimy tu o mruganiu światłami.
Współpracę między kierowcami, która nie grozi... więcej ›
|
ponad rok temu › | 13.03.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Wydział Ruchu Drogowego KMP Elbląg poszukuje świadków zdarzenia zaistniałego w dniu 08 marca 2013r. o godz. 06:25 na 85 km drogi S-7, tj. na wysokości miejscowości Nowina.
Tam nieznany kierujący swoim samochodem osobowym koloru czerwonego, jechał w stronę Pasłęka po pasie ruchu przeznaczonym do jazdy w kierunku Elbląga. Jadąc tak, doprowadził do zderzenia z poruszającym się prawidłowo samochodem osobowym marki Opel Vectra. Następnie, nie udzielając pomocy, sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Po wykonaniu manewru zawracania, kierował się w... więcej ›
|
ponad rok temu › | 13.03.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Policjanci z elbląskiej drogówki prowadzili wczoraj działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Kontrolowano podczas nich autobusy dowożące dzieci do szkół ale i rodziców, którzy samochodami przewożą swoje pociechy pod elbląskie szkoły. Policjanci sprawdzali, czy najmłodsi siedzą w fotelikach ochronnych oraz czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.
109 skontrolowanych pojazdów w tym 7 autobusów przewożących dzieci do szkół to wynik poniedziałkowych... więcej ›
|
ponad rok temu › | 12.03.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Wydział Ruchu Drogowego KMP w Elblągu prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie kolizji drogowej, która miała miejsce 7 marca 2013 r. o godz. 12:35 na skrzyżowaniu ul. Giermków z ul. Rycerską.
Doszło tam do zderzenia samochodu marki Ford Mondeo jadącego ul. Giermków w kierunku ul. Wigilijnej z samochodem Honda Civic jadącym ul. Rycerską w kierunku Al. Tysiąclecia
Świadków zdarzenia prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie pod numerm telefonu 55 23015 92 lub 997.
mł. asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy... więcej ›
|
ponad rok temu › | 12.03.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Tak przynajmniej wynika z przygotowanego przez policję podsumowania. Mieszkanki Warmii i Mazur pięciokrotnie rzadziej niż mężczyźni powodują wypadki drogowe i kolizje. W ubiegłym roku były 262 takie zdarzenia. W tym czasie mężczyźni spowodowali ich ponad tysiąc.
Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie przygotowała specjalne podsumowanie statystyk w skali całego województwa. Panie rzadko też prowadzą po alkoholu. W minionym roku policjanci odnotowali 132 takie przypadki, co stanowi niewiele ponad 2 % ogólnej liczby zatrzymanych na... więcej ›
|
ponad rok temu › | 10.03.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Piątkowe powroty do przeszłości stały się już małą tradycją naszego serwisu. Dziś odwiedzamy aleję Tysiąclecia, wybudowaną już po wojnie, współczesną ulicę Elbląga.
Aleja Tysiąclecia, której imię upamiętnia rocznicę powstania państwa polskiego, początkowo zwana była Nowogrunwaldzką. Powstała w 1956 roku, łącząc plac Grunwaldzki z przeprawą przez rzekę Elbląg. Wyrosła z ruin przedwojennej zabudowy zwróconej ku ulicy Huzarskiej. Niemal jednocześnie powstał most Nowogrunwaldzki, później zwany mostem... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.03.2013 › | prezentacje | ~ Ewa Bielińska |
Z powodu prac przy drodze 503 od dnia 4 marca zamknięto wjazd w ulicę Teatralną od strony ul. Robotniczej i zamknięto ulicę browarną na odcinku od ul. Grażyny do ul. Brzeskiej.
Zanim kierowcy przyzwyczają się do tymczasowej organizacji ruchu na czas przebudowy drogi 503, minie trochę czasu, a znów bedzie trzeba zmieniać swoje przyzwyczajenia. Mimo wszystko nie da się ukryć, że zwiekszył się ruch na niektórych ulicach. Doszły nas słuchy o tworzących się korkach, zwłaszcza w godzinach szczytu, na ulicy Giermków i na skręcie w... więcej ›
|
ponad rok temu › | 09.03.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Wiele firm w ramach rozwoju zawodowego proponuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące kwalifikacje. Rodzajów kursów jest bez liku, zaczynając od tych stricte zawodowych a na językowych kończąc. Głównym celem takich szkoleń jest przede wszystkim podniesienie umiejętności pracowników i efektywniejsze wykonywanie przez nich obowiązków służbowych. Jednak przed podjęciem decyzji warto zastanowić, jaki kurs będzie najbardziej przydatny, a tym samym przyniesie firmie wymierne rezultaty. Co ciekawe, coraz większą popularność... więcej ›
|
ponad rok temu › | 08.03.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Skanska wykona roboty budowlane w zakresie rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Rychliki – Jelonki. Łączna wartość kontraktu opiewa na 22,4 mln zł netto.
Nowa droga
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących poszerzenie jezdni i korony drogi, w tym wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni. W ramach zadania Skanska przebuduje skrzyżowania oraz uporządkuje warunki połączeń z drogami niższych klas. Prace realizowane będą na... więcej ›
|
ponad rok temu › | 08.03.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Ceny paliw mimo wahań nieustannie utrzymują się na tym samym wysokim poziomie. Dlatego wydatki na paliwo nastręczają wielu kłopotów nie tylko właścicielom firm transportowych, ale również tym, którzy na co dzień w swojej pracy korzystają z aut. Jest sposób aby ograniczyć nakłady na paliwo?
Eko jazda
Z pewnością jest kilka sposobów na ograniczenie wydatków na paliwo. Jednym z nich jest eco driving, w głównej mierze opierający się na stosowaniu się do ekonomicznych zasad jazdy. Może on zaowocować... więcej ›
|
ponad rok temu › | 06.03.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Redakcja elblag.net |
Dziś tuż przed godz. 14.00 na skrzyżowaniu ulic płk Dąbka z ulicą Pionierską doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego jedna osoba została ranna.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-letni kierowca hondy crv jadący ul. płk Dąbka , wymusił pierwszeństwo na kierującym volksvagenem golfem, skręcając w ulicę Pionierską. 24-letni kierowca golfa, niestety nie zdołał uniknąć zderzenia, w wyniku którego ucierpiał jeden z pasażerów.
Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze policji i... więcej ›
|
ponad rok temu › | 06.03.2013 › | policja | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Agnieszka Światkowska |
Z powodu awarii kanalizacji deszczowej zamknięty został dziś fragment ulicy Jaśminowej - od Różanej do Browarnej. Po usunięciu awarii ulica zostanie jutro otwarta dla ruchu.
Urząd Miejski
Aktualizacja, godz. 15:45
Według informacji podanej przez naszego czytelnika, odcinek ulicy Jaśminowej został zamknięty nie z powodu awarii kanalizacji, lecz ze względu na prace związane z siecią telekomunikacyjną przy ul. Browarnej, trwające od co najmniej tygodnia. Poniżej zamieszczamy nadesłane zdjęcia.
więcej ›
|
ponad rok temu › | 06.03.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Mamy kolejne utrudnienia w ruchu kołowym. Drogowcy w poniedziałek zamknęli wyjazd z ul. Teatralnej w Robotniczą. Nie pojedziemy też ul. Browarną w kierunku mostu Unii Europejskiej. Kierowcy będą musieli szukać objazdów. Zmienia się też rozkład komunikacji miejskiej.
Budowa ronda spowodowała zamknięcie od poniedziałku wlotu z ul. Teatralnej w ul. Robotniczą. Tu więc występują poważne utrudnienia w ruchu kołowym, zwłaszcza, że z ruchu wyłączono również kawałek ul. Teatralnej – od ul. Robotniczej do ul. Odzieżowej. Jest to... więcej ›
|
ponad rok temu › | 06.03.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
Mieszkańcy, którzy wczoraj wybrali się na spotkanie z prezydentem miasta do Szkoły Podstawowej nr 19, otrzymali dość przykrą niespodziankę. Po wyjściu ze spotkania za wycieraczkami samochodów znaleźli wezwanie do stawienia się w siedzibie Straży Miejskiej.
Każdy, kto wczoraj wybrał się samochodem na ul. Uroczą, aby wziąć udział w spotkaniu z prezydentem miasta, miał poważny problem z parkowaniem auta. Uliczka przy szkole jest bowiem wąska. Miejsc parkingowych praktycznie nie ma. Stąd kierowcy parkowali przy budynku szkoły,... więcej ›
|
ponad rok temu › | 05.03.2013 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 13 | ~ Marcin Pszczółkowski |
Zgodnie z planami ministra transportu w 2016 . mają się zmienić zasady redukowania punktów karnych. W przypadku przekroczenia 24 punktów w ciągu roku, kierowca zostanie skierowany na kurs reedukacyjny i badanie psychologiczne, ale nie straci on prawa jazdy. Niestety i ta sytuacja ma swoje minusy, gdyż wspomniany kurs będzie trzeba odbyć w ciągu jednego miesiąca od otrzymania skierowania, a jego koszt może wynieść ok. 500 zł. Konieczne będzie także zarezerwowanie kilku wolnych dni, ponieważ przewidywany czas trwania takiego szkolenia to ok. 5... więcej ›
|
ponad rok temu › | 03.03.2013 › | bieżące | ~ Redakcja elblag.net |
W kolejnym odcinku naszego cyklu, kilka słów o ulicy 1 Maja. Rozciągająca się pomiędzy placem Słowiańskim a placem Konstytucji ulica, jest jednym z najstarszych i prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnych traktów naszego miasta.
Już w XIX wieku należała do głównych ulic Elbląga. Budowano tu kamienice, banki i sklepy. Podobnie rzecz miała się w latach powojennych. Spacerując ulicą 1 Maja, mijamy dziś kilkupiętrowe kamienice i współczesne zabudowania oraz mieszczące się w nich sklepy, banki, restauracje, bary i punkty... więcej ›
|
ponad rok temu › | 02.03.2013 › | prezentacje | ![]() |
komentarzy 4 | ~ Ewa Bielińska |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |