› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Słońce, muzyka i volkswageny

› imprezy ponad rok temu    6.08.2012
Konrad Kosacz
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
71 zdjęćSłońce, muzyka i volkswageny fot. Konrad Kosacz

Przy upalnym słońcu, przy dźwiękach muzyki wymieszanej z rykiem tłumików, w sobotę 4 czerwca odbył się IV Piknik Volkswagena. Miłośnicy volkswagenów zjechali do Parku Ekologicznego w Pasłęku.

Piknik volkswagena w Pasłęku to już czwarta impreza z tego cyklu. Spotkania organizowane przez grupę zapaleńców wpisały się już na stałe do kalendarza imprez tego typu, zarówno w Polsce, jak i w regionie. Jak podkreślają organizatorzy – spotkanie w Pasłęku ma bardziej charakter pikniku. Zlot odbywa się na łące, w pobliżu jeziora z kąpieliskiem, na terenie pasłęckiego Parku Ekologicznego, co sprzyja dobrej atmosferze spędzania czasu przy grillu, na leżakach i kocykach.

W tym roku na zaproszenie organizatorów odpowiedziało około 200 właścicieli volkswagenów i innych modeli. Te pikniki to spotkania użytkowników marki VAG - czyli samochodów: audi, seat, skoda, które też mogliśmy spotkać.

Dla publiczności zorganizowano konkursy w postaci: przeciągania liny, skręcania felgi na czas czy prezentacji siły poprzez trzymanie felgi na wyprostowanych przed sobą rękach. Do Pasłęka zjechali fani w promieniu około dwustu kilometrów, między innymi z Brodnicy, Torunia, Grudziądza, Sztumu, Tczewa, Trójmiasta i innych.

Z roku na rok impreza się rozrasta, pojawiają się coraz to ciekawsze samochody. Odrestaurowane golfy I i II, jetty, wersje pikap i kabrio. Możemy spotkać samochody, które są rozpoznawalne w środowisku miłośników marki. Ciekawostką w tym roku był między innymi VW Golf III z silnikiem 500KM. Główny konkurs, jaki jest organizowany na tego typu zlotach, to przyznawanie wyróżnień w kategoriach: najładniejsza komora silnika, najładniejsze wnętrze, najładniejsza felga, najgłośniejszy wydech, najstarsza opona, Air Raid - wyróżnienie za zawieszenie pneumatyczne, Show & Shine – wyróżnienie dla najładniejszego samochodu za całokształt.  W ocenie ważne jest, aby samochód był w miarę oryginalny, bez przesadnych modyfikacji.

Nieco po godzinie 18-tej odbyła się parada samochodów ulicami miasta. 
Na zakończenie imprezy, obok elbląskiej grupy Odwróceni, zagrała gwiazda wieczoru - Martyna Jakubowicz. Po koncercie, do północy, na scenie dowództwo przejął DJ Dyzio.

Organizatorami pikniku była grupa pasłęckich miłośników VW z Bartoszem Amstejnem na czele oraz Pasłęcki MOSiR.

ilość zdjęć 71 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Blue_Marine
ponad rok temu 2
Co wkłada kierowca VW gdy jest zimno? Golf ^^
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tougeslash
ponad rok temu 1
Zapraszam do obejrzenia wideoklipu z IV Pikniku VW pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.