› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Śladem naszych publikacji

› daj znać ponad rok temu    9.01.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Śladem naszych publikacji

Przedstawiciel developera Osiedla Sadowa odniósł się do artukułu o stanie ul. Sadowej. Poniżej publikujemy nadesłany tekst.

Stan chodników i jezdni ulicy Sadowej jeszcze przed rozpoczęciem budowy Osiedla Sadowa pozostawiał wiele do życzenia. W trakcie realizacji naszej inwestycji, w wyniku prowadzonych prac ziemnych związanymi z przyłączami mediów do powstających budynków, w 2019 roku rozebrana została część bitumicznej nawierzchni chodnika ul. Sadowej. Bezzasadne było jego odtwarzanie do pierwotnego stanu, gdyż jest on docelowo przewidziany do kompleksowej przebudowy.
 
Deweloper EL INVEST w zawartej z Miastem Elbląg tzw. umowie drogowej, zobowiązał się do wykonania nowej nawierzchni odcinka chodnika ul. Sadowej po stronie zachodniej - od al. Grunwaldzkiej do granicy Osiedla Sadowa na wysokości ul. Willowej. W tej samej umowie zawarto zapis, że Deweloper wykona na własny koszt odnowę nawierzchni jezdni ulicy Sadowej na wyżej wymienionym odcinku oraz wybuduje sygnalizację świetlną na dwóch skrzyżowaniach alei Grunwaldzkiej z ulicami Sadową i Komeńskiego. Planowane uruchomienie sygnalizacji to styczeń 2020 roku, natomiast wykonanie remontu ulicy Sadowej, zgodnie z harmonogramem, przewidziano na rok 2021, a więc po zakończeniu budowy Osiedla Sadowa. Jest to logiczne i najrozsądniejsze rozwiązanie.
 
EL INVEST na bieżąco monitoruje stan nawierzchni ulicy pod kątem bezpiecznego jej użytkowania. Jezdnia i chodniki na wysokości osiedla są w godzinach pracy budowy czyszczone i zamiatane. Ponadto w tym tygodniu dokonano cząstkowego remontu jezdni, w miejscach, gdzie powstały wyrwy.
 
Mamy świadomość, że komfort użytkowania w okresie budowy Osiedla Sadowa nie należy do najwyższych, jednak prosimy wszystkich mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości. Gdy tylko zakończymy prace budowlane na naszym osiedlu, jeszcze w 2021 roku będziecie Państwo mogli skorzystać z w pełni odnowionej jezdni i chodników ulicy Sadowej.

Piotr Kaczmarczyk
Menedżer sprzedaży
inwestycji deweloperskich

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Oxy
ponad rok temu ocena: 0%  3
Czy EL INVEST na bieżąco monitoruje stan nawierzchni ulicy Nowogródzkiej ?
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mariusz Lewandowski
ponad rok temu ocena: 0%  2
Droga Matko czy chciałabyś by twoje dziecko miło w Elblągu jakieś perspektywy na pracę czy dobre warunki mieszkaniowe ? Z doświadczenia powiem ci że stuletnie budynki postawione z cegły a nie z gumy a o wiele większy dyskomfort mają rodziny mieszkające po 20 osób w 3 pokojach. Pomyśl zanim coś nabazgrzesz - to czasem nie boli....
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ matka 1
ponad rok temu ocena: 17%  1
Ale to dopiero w 2021roku, a tam jest masakra na chodnikach ! Jak mamy tam chodzić jeszcze rok ??? A dzieci do szkoły???
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.