› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Skanska przebuduje odcinek drogi wojewódzkiej nr 527 Rychliki - Jelonki

› bieżące ponad rok temu    8.03.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Skanska przebuduje odcinek drogi wojewódzkiej nr 527 Rychliki - Jelonki

Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Skanska wykona roboty budowlane w zakresie rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Rychliki – Jelonki. Łączna wartość kontraktu opiewa na 22,4 mln zł netto.

Nowa droga

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących poszerzenie jezdni i korony drogi, w tym wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni. W ramach zadania Skanska przebuduje skrzyżowania oraz uporządkuje warunki połączeń z drogami niższych klas. Prace realizowane będą na przestrzeni 17 miesięcy.

- Dokonamy korekty przebiegu trasy w zakresie łuków poziomych i profilu podłużnego. Rozbudowa tego odcinka drogi o łącznej długości 8,0627 km ma na celu podniesienie jej parametrów do klasy G - wyjaśnia Sławomir Szewczyk, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz ze środków Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gmina Rychliki

Przebudowywana droga położona jest na terenie Pojezierza Iławskiego w mikroregionie braniewsko-pasłęckim na pograniczu Żuław. Region ten uznawany jest za jeden z najpiękniejszych i najciekawszych zakątków Polski. Duża atrakcyjność terenu w połączeniu z nowymi odcinkami dróg może znaczącą wpłynąć na zwiększenie zainteresowania regionem przez turystów.

Skanska na terenie woj. warmińsko-mazurskiego

Przebudowa odcinka DW nr 527 na odcinku Rychliki – Jelonki jest kolejną inwestycją drogową Skanska na tym terenie. Firma podpisała już umowy na przebudowy kolejnych dróg na odcinkach Lubawa-Lidzbark czy Orneta-Lidzbark Warmiński. W trakcie realizacji są m.in. takie projekty jak przebudowa odcinka DW nr 538 czy przebudowa drogi powiatowej ul. Wschodniej w Elblągu.

Patrycja Wilińska

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nak
ponad rok temu ocena: 33%  1
A jak będą wyglądały objazdy? Dużo ciężarowych tam jeździ do Dosche i tartaku. Ktoś wie i kiedy wchodzą.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.