› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Skandaliczny remont ul. Moniuszki – zobacz video

› bieżące ponad rok temu    28.07.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 11 ocen 11 / 73%
A A A
Skandaliczny remont ul. Moniuszki – zobacz video

Jak wyglądała ul. Moniuszki przed budową Centrum Rekreacji Wodnej? Krótko mówiąc: tragicznie. Jak będzie wyglądała za rok, dwa po kapitalnym remoncie? Prawdopodobnie tak samo. Sposób przeprowadzania prac jest skandaliczny.

Ulica Moniuszki być może nie była w tak złym stanie, jak opisywana przez nas kilka dni temu Częstochowska, lecz i tak wymagała natychmiastowego remontu. Miasto poinformowało elbląskie media, że kompleksowa naprawa ulicy ruszy przy okazji budowy Centrum Rekreacji Wodnej. Nie całej – ze względu na problemy finansowe modernizacji został poddany tylko ten odcinek, który prowadzi do nowego basenu. Koszt? Ponad 700 tys. zł. Wykonawca? Przedsiębiorstwo „Tuga” z Nowego Dworu Gdańskiego.

Teoretycznie wszystko powinno być w jak najlepszym porządku. Od 20 lipca na remontowanym odcinku miały trwać już prace związane z ułożeniem warstw bitumicznych. Miały być również regulowane studnie i wpusty deszczowe w obszarze jezdni. Pojechaliśmy z kamerą, aby przyjrzeć się postępom prac.

To, co zobaczyliśmy na miejscu można określić jednym słowem: szok. Jadąc ul. Królewiecką, według znaków, nie można skręcić w lewo, w kierunku Moniuszki. Znak nie jest jednak dobrze widoczny, wisi krzywo, przez co sporej części kierowców wydaje się, że zakaz lewoskrętu po prostu nie obowiązuje. Tworzą się korki, o kolizję nietrudno. Złe oznakowanie to dopiero początek problemów.

Robotnicy firmy „Tuga” na Moniuszki już wyłożyli, zgodnie z zapowiedziami, pierwsze warstwy nowej nawierzchni. Następnie wokół wszystkich studzienek... wykuli dziury. Nie trzeba być inżynierem, aby domyślić się, że być może za rok, dwa w tych miejscach utworzą się... nowe ubytki! Po pewnym czasie Moniuszki powróci do swojego pierwotnego wyglądu, czyli znów utworzą się muldy z wystającymi studzienkami kanalizacyjnymi. A wtedy? A wtedy kolejny remont, kolejne wydane pieniądze. Cóż, miasto najwidoczniej stać na takie wydatki.

Jak wygląda remont ul. Moniuszki? Zapraszamy naszych Czytelników do materiału video i wysnucia wniosków. Czasem słowa nie wystarczą, aby opisać jakieś "zjawisko". A takim zjawiskiem jest właśnie opisywana modernizacja ulicy...

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AA
ponad rok temu ocena: 50%  11
Dzisiaj jechałam tj.30 lipca i było super
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
ponad rok temu ocena: 50%  10
jest jak ma być
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tentegotamtego
ponad rok temu ocena: 25%  9
Gratuluję, artykuł na poziomie tych z faktów, tylko tytuł nie ten, powinno być: "oglądam studzienki, bo któraś może mnie skrzywdzić" :D
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 50%  8
ten artykuł nie powinien się ukazać, "nie trzeba być inżynierem" - nie trzeba być dziennikarzem aby zobaczyć że się nie znasz. Najpierw się dowiedz co i dlaczego i jak, a potem to opisuj.
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pancio
ponad rok temu ocena: 57%  7
Droga redakcjo... widocznie trzeba być Inżynierem żeby zrozumieć remont drogi. Właśnie taka jest technologia prowadzenia robót że najpierw układa się dolne warstwy nawierzchni następnie reguluje studnie oraz wpusty. Dopiero na końcu układa sie ostatnią warstwe ścieralną. Proponuję udać się na uczelnię Techniczną w ramach edukacji :) Droga dziurawa zle... droga remontowana tez zle... ludzie ogarnijcie sie.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lemur
ponad rok temu ocena: 0% 6
taka regulacja studzienek gwarantuje , że będa musiały być regulowane praktycznie każdego roku. Do takiego DZIADOSTWA nie powinno się dopuszczać
~ lobo51
ponad rok temu ocena: 64%  5
Najtańsza oferta wygrywa - efekty będzie widać za 2-3 lata . /szok jak się nie znasz na budowie dróg to nie pisz bzdur, to jest dopiero 1-sza warstwa/.
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to tylko ja
ponad rok temu ocena: 67%  4
Ratujmy nasz AMFITEATR www.budzetobywatelski.elblag.e...
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taxi driver
ponad rok temu ocena: 33%  3
Jednym słowem FUSZERKA!!!!!!!!!! W dwóch miejscach, na prostej drodze zagłębienia, takie jak były przed położeniem nowej nawierzchni. Mam nadzieje, że będzie jeszcze jedna warstwa asfaltu na całej długości Moniuszki.
odpowiedz oceń komentarz 4 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ szok
ponad rok temu ocena: 58%  2
"To, co zobaczyliśmy na miejscu można określić jednym słowem: szok." Szok to jest jak się czyta takie brednie. Normalny remont ulicy więc nie rozumiem o co kaman !
odpowiedz oceń komentarz 11 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antydno
ponad rok temu ocena: 50%  1
Remont Wilk miał rozkładać na lata. Potem wyszła afera ogromna zielonych ludzików by nie wycinac drzewostanu. Inna by nie zrobic tam czesami przystanku. Tyle nieszczęść na krótkim odcinku drogi. Teraz gdy juz jest robiony remont to juz krzyczy malkontent że rozkopane studzieńki. Kiedyś krzyczeli że drogi są rokopane i nawet z tego powodu odwołali prezydenta. Żeby cos zrobic to niestety trzeba rozkopać. Tych krzykaczy w mieście nie brakuje. Dobrze że w ogóle doszło do remontu tej drogi bo tyle było przeszkód. Dajcie im skończyć.
odpowiedz oceń komentarz 9 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.