› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Setki wniosków od elblążan do budżetu obywatelskiego. Teraz czas na wybór

› bieżące ponad rok temu    2.10.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Wielu elblążan zawnioskowało o wymianę i remont istniejącego taboru tramwajowegoWielu elblążan zawnioskowało o wymianę i remont istniejącego taboru tramwajowego fot. elblag.net

Wymiana taboru tramwajowego, odrestaurowanie tarasu widokowego na Gęsiej Górze, odtworzenie Fontanny Neptuna, poprawę wizerunku Amfiteatru, to zaledwie kilka z ponad 700 wniosków, które wpłynęły do budżetu obywatelskiego. Elblążanie mogli je składać do 28 września.

Wiele spośród złożonych przez mieszkańców propozycji, dotyczy naprawy i remontów chodników, budowy placów zabaw, remontów i przebudowy ulic, budowy parkingów, zagospodarowania parków, wykonania oświetlenia, uporządkowania terenów czy rewitalizacji i zagospodarowania obiektów sportowych. Liczna grupa wniosków (ponad 400) dotyczy wymiany taboru tramwajowego. Zawnioskowano także m.in.  o wybudowanie i odrestaurowanie tarasu widokowego na Gęsiej Górze, odtworzenie Fontanny Neptuna, poprawę wizerunku Amfiteatru, wykonanie makiety Starego Miasta, remont basenu kąpielowego, modernizację toru wrotkarskiego i boiska szkolnego, wybudowanie placu do Street Workout.

Obecnie przed dyrektorami poszczególnych departamentów mnóstwo pracy – do 12 października muszą nie tylko szczegółowo zanalizować każdy wniosek, oszacować jego koszt, lecz często najpierw ustalić dokładną lokalizację terenu, którego wniosek dotyczy. Niejednokrotnie wiąże się to z osobistymi wyjazdami w teren.

Do 17 października  przygotowana zostanie lista wszystkich propozycji budżetowych możliwych do realizacji. Propozycje te zostaną umieszczone w ankietach a następnie dostarczone do mieszkańców naszego miasta, z podziałem na poszczególne okręgi wyborcze. Ankiety będą również dostępne elektronicznie na stronie Urzędu Miejskiego w Sekcji Mieszkańcy. Ostatecznie to elblążanie, poprzez ankiety, zdecydują, jakie zadania dot. budżetu obywatelskiego znajdą się w projekcie Budżetu Miasta na rok 2013.

źródło: UM Elbląg

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.