› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Serwis samochodowy - szybko i blisko

› poradnik ponad rok temu    21.01.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Serwis samochodowy - szybko i blisko

Posiadacze samochodów znajdujących się na gwarancji, niemal zawsze zmuszeni są korzystania z drogich autoryzowanych serwisów. Naprawa czy przegląd nawet w porządnym niezależnym serwisie może skończyć się utratą ochrony gwarancyjnej. Dlatego też przede wszystkim właściciele starszych pojazdów szukają innych rozwiązań.

Stacja szybkiej obsługi

Jeżeli jesteśmy właścicielami kilu- czy kilkunastoletniego auta, to wiele czynności serwisowych możemy dokonać bez straty na jakości obsługi, korzystając z porządnego niezależnego warsztatu. Ale jak znaleźć rzetelny warsztat w dobie ogromnej konkurencji? Dobre pytanie...

O sukcesie na rynku warsztatów samochodowych decyduje kilka czynników. Pierwszym z nich jest doświadczenie. Drugim solidność wykonywanych usług. Trzecim - szeroki zakres i możliwość serwisowania pojazdów wielu marek w jednym miejscu. Kolejnym atutem będzie lokalizacja. Ostatnim będzie korzystnie skalkulowana cena za części oraz samą usługę. Jeżeli uda się połączyć to wszystko, wtedy można mówić o sukcesie i taki warsztat warto polecić właścicielom pojazdów.

Zakres

Do warsztatu samochodowego udajemy się nie tylko w przypadku poważnej awarii, czyli w sytuacji, gdy auto odmówiło dalszej jazdy, psując się na trasie. Również na przeglądy okresowe z wymianą płynów i filtrów warto znaleźć zaufany punkt. Podobnie będzie z wymianą czy naprawą opon oraz montażem wszelkich akcesoriów. A to nie wszystko...

Bezpieczeństwo

Jeżeli chcemy podróżować komfortowo i bezpiecznie, to także powinniśmy korzystać z pomocy fachowców. Diagnostyka komputerowa pozwoli nie tylko na sprawdzenie stanu jednostki napędowej i układu wydechowego, ale także pokaże stan systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Również możemy zlecić kontrolę układu hamulcowego, by w razie potrzeby wymienić zużyte klocki, tarcze czy bębny. Oczywiście sprawdzimy i jakość płynu hamulcowego. W razie potrzeb warto go wymienić, gdyż z czasem traci swe właściwości. Zwłaszcza podczas niepogody warto zadbać o stan oświetlenia. W porządnym serwisie możemy wyregulować światła oraz wymienić lampę czy samą żarówkę. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, to wystarczy, że kupimy samą żarówkę, którą wymienimy samodzielne. Ale uwaga - w wielu modelach w domowych warunkach czynność ta będzie skomplikowana.

Gdzie więc się udać do porządnego warsztatu? Bez względu, z jakiego regionu pochodzimy, to zawsze będziemy mieć blisko do Norauto. Sieć liczy ponad czterysta warsztatów. Adresy i inne szczegóły znajdziemy na stronie norauto.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ inspektor
ponad rok temu ocena: 0%  1
BHP przedewszystkim
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.