› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Samochody ciężarowe HDS. Wykorzystanie, zalety, cena.

ponad rok temu    1.11.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Samochody ciężarowe HDS. Wykorzystanie, zalety, cena.

Duże pojazdy ciężarowe są dość powszechnym elementem krajobrazu. Jednak maszyny te dzielą się na wiele typów i każdy z nich ma różne zastosowanie. Samochody ciężarowe HDS należą do jednych z najczęściej używanych. W związku z tym postanowiliśmy przyjrzeć się im bliżej i być może rozjaśnimy to i owo wszystkim tym, których interesuje zakup maszyny HDS w Elblągu.

Co to jest HDS?

Skrót HDS oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Jest on zwykle wmontowany na stałe tak, aby skrzynia ładunkowa mogła tworzyć z nim zgrany duet. W zależności od maszyny, żuraw może mieć udźwig od kilkuset kilogramów do nawet kilku ton. Auto wyposażone w taki system stanowi ważne udogodnienie podczas wielu prac konstrukcyjnych, jak i leśnych. Mobilność dźwigu oraz dobra ładowność naczepy pozwalają znacząco zoptymalizować efektywność działań. Zwłaszcza samochody ciężarowe man z hds są w Polsce popularne. Słyną z niezawodności, a rynek wtórny jest bogaty w różne modele oraz części, dzięki czemu utrzymanie funkcjonalności takiego sprzętu nie jest niczym trudnym.

Zalety systemu HDS oraz zastosowanie

Jak wspomnieliśmy, mobilność ciężarówki z HDS-em to jej bardzo duży plus. Dzięki temu można wykonać załadunek -> transport -> rozładunek z wykorzystaniem tylko jednej maszyny. To dość spora oszczędność dla każdego przedsiębiorcy bez względu na to, czy zajmuje się tzw. budowlanką czy prowadzeniem magazynu. Samochód ciężarowy z własnym dźwigiem pozwala też ograniczyć miejsce potrzebne do przetrzymywania dodatkowych pojazdów. Mowa tu o wózkach widłowych czy małych dźwigach o charakterze stacjonarnym. Innymi słowy, czasem dużo lepiej jest kupić jedno auto z HDS-em niż 3 osobne maszyny. Co ciekawe, taki pojazd często jest używany do tego, aby transportować inny sprzęt nienadający się do ruchu drogowego.

O wykorzystaniu danego HDS-a świadczą tez parametry samego dźwigu. Możliwość sprawnego podnoszenia ciężarów to jedno, aczkolwiek niektóre modele mają też dość konkretny wysięgnik. Pozwala on przetransportować dany obiekt na pewną wysokość, co jest nieocenione w budownictwie. Oczywiście żaden HDS nie zastąpi wielkiego żurawia, jednak przeniesienie palety pustaków z parteru na pierwsze-drugie piętro leży już w zasięgu jego możliwości.

Istotne również jest to, że za sprawą różnych końcówek zwykły hak dźwigu może zmienić się w precyzyjne narzędzie do przenoszenia tafli szkła na przykład. W gruncie rzeczy wystarczą do tego specjalne przyssawki i gotowe. Do dźwigu można także zamontować czerpaki przeznaczone do zbierania złomu i odpadów, jak i chwytaki do ściętego drzewa. Na składach całego kraju obecność dobrego HDS-a jest więc czymś nieocenionym i każdy, kto dysponuje taką maszyną, może liczyć na niemały zarobek poprzez wynajem. Uniwersalność takiego sprzętu jest bez wątpienia jego największą zaletą. W związku z tym jego kupno to praktycznie gwarantowany zysk. Siłą rzeczy nie należy przy tym zapomnieć, że do obsługi dźwigu typu HDS potrzebne są konkretne uprawnienia. Ale bez obaw, można je dosyć łatwo zdobyć. Również w Elblągu.

Ile kosztuje ciężarówka HDS?

Samochody ciężarowe HDS na rynku wtórnym mogą mieć bardzo różne ceny. Wpływa na to oczywiście przebieg, moc silnika, tempomat... Nie powinno się jednak liczyć na to, że taki sprzęt będzie kosztował mniej niż 50 000 euro, choć i takie oferty się zdarzają. Byłby to stosunkowo stary pojazd albo mocno wyeksploatowany, ale nigdy nie zaszkodzi przyjrzeć się mu bliżej. W każdym razie średnia cena netto zwykle oscyluje wokół 70 000 euro i za to już można znaleźć zadbane samochody ciężarowe man z hds z dobrego rocznika.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.