› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Samochodowe triki, czyli jak posprzątać szybko i bezboleśnie.

› poradnik ponad rok temu    5.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Samochodowe triki, czyli jak posprzątać szybko i bezboleśnie.

Mycie karoserii to nie wszystko. Jeżeli chcemy zostać dumnymi posiadaczami naprawdę zadbanego samochodu, powinniśmy dbać również o jego wnętrze. Aby dokładnie je odświeżyć, potrzebujemy: trochę czasu, dobrych preparatów do mycia, a także odpowiedniego odkurzacza. Zadanie wydaje się łatwe, więc do dzieła!

Na dobry początek.
 

Zaczynamy od pozbycia się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które zalegają nam w samochodzie. Podczas sprzątania warto zaopatrzyć się w duże worki i wszystkie przedmioty posegregować (na te potrzebne i do wyrzucenia). Warto wyznaczyć sobie kolejność wykonywania czynności, podczas sprzątania, ponieważ jeżeli zaczniemy od czyszczenia plastików to podczas odkurzania piach i kurz mogą się przykleić do naniesionego przez nas preparatu. W takiej sytuacji wypadałoby czyszczenie powtórzyć, przy czym niepotrzebnie stracimy czas.

Odkurzanie po mistrzowsku.
 

Po wyrzuceniu śmieci, zabieramy się za odkurzanie. Do tego będzie nam potrzebna odpowiednia szczotka, a o taką nie łatwo. Dlaczego? Ponieważ domowe odkurzacze bardzo często nie mają zestawu dobrych końcówek do sprzątania auta, a nie powinno się używać np. twardego plastiku przy lakierowanych, plastikowych czy drewnianych częściach (możemy je zarysować). W takiej sytuacji warto kupić zestaw końcówek precyzyjnych i dopasować je do odkurzacza. Przed sprzątaniem powinniśmy zaopatrzyć się również w syntetyczny worek do odkurzacza, który nie tylko jest wytrzymały na uszkodzenia czy płyny, ale przede wszystkim redukuje emisję kurzu. Taki zakup na pewno zwiększy satysfakcję z wykonanej pracy. Szeroki wybór worków syntetycznych znajdziemy na stronie swiatworkow.pl

Mycie, czas start.
 

Gdy samochód jest już odkurzony, powinniśmy dokładnie go umyć. Następnie przystępujemy do nabłyszczania - środek, jaki wybierzemy, powinien być nie tylko dobry, ale także odpowiednio dobrany do tworzyw w naszym aucie. Spreje są zdecydowanie tańsze, jednak pasty czy mleczka starczają na dłużej, zazwyczaj nie pachną tak intensywnie i nie brudzą szyb. Jeżeli często parkujemy na zewnątrz, warto zwrócić uwagę czy wybrany przez nas preparat posiada filtr UV - pomoże on chronić deskę rozdzielczą przed płowieniem. Przy pokrywaniu pianą danego elementu należy wyczyścić go w całości. W przeciwnym razie (przy bardzo brudnym materiale, bądź rzadko pranym) powstanie na nim plama odcinająca się od reszty. Bardzo ważne jest, aby po użyciu tego typu środków, pozostawić je do wyschnięcia przy uchylonych szybach.

Dobra widoczność to podstawa.
 

Często kierowcy rezygnują z mycia wewnętrznych powierzchni szyb. Jest to błąd, ponieważ brudne szyby przyczyniają się do szybszego parowania. Aby go uniknąć, należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane płyny do mycia szyb samochodowych - te do okien zazwyczaj zostawiają po sobie smugi. Do tej czynności powinniśmy przygotować sobie czystą ściereczkę z mikrofibry - mycie szyby nie będzie miało sensu w przypadku brudnej lub słabo chłonącej szmatki.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gościu
ponad rok temu ocena: 0%  1
Ostatni punkt: Dobra widoczność to podstawa - zgadzam się w 100%. Jednak czyszczenie szyb od środka to udręka, zwłaszcza przedniej. Ale jest rozwiązanie... Ostatnio napatoczyłem się na środek "Luminia" działa trochę jak wosk samochodowy, nakładamy, czekamy aż wyschnie i polerujemy suchą szmatką. Nigdy nie wyczyściłem tak dobrze i tak szybko oraz bez jakichkolwiek smug szyb. sami sprawdżcie: https://www.facebook.com/lumin... zobaczcie jeszcze jak hiszpanie sobie chwalą: https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.