› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Samochód na prąd - co należy wiedzieć przed jego kupnem?

ponad rok temu    24.10.2022
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Samochód na prąd - co należy wiedzieć przed jego kupnem?

Wybór nowego samochodu to trudna decyzja, szczególnie kiedy na rynku nieustannie pojawiają się nowe modele. W ostatnich latach szczególną popularność zyskują samochody elektryczne. Jeśli chcesz się dowiedzieć na co warto zwrócić uwagę przed zakupem takiego auta – przeczytaj nasz artykuł.

Czym samochody elektryczne różnią się od spalinowych?

Podstawową różnicą jest silnik. Silnik elektryczny nie traci na wydajności tak, jak jego spalinowy odpowiednik. Nie traci mocy przez emisję ciepła, dzięki czemu osiągi pojazdu są wyższe. Budowa silników elektrycznych jest mniej skomplikowana, co skutecznie zmniejsza ryzyko awarii. W samochodach na prąd nie trzeba wymieniać olejów i filtrów. W przeciwieństwie do samochodów spalinowych, pojazdy elektryczne wymagają ładowania oraz odpowiedniej infrastruktury. W wypadku awarii należy wybrać się do autoryzowanego serwisu.  

O czym trzeba pamiętać kupując samochód elektryczny? 

Samochody elektryczne są napędzane wyłącznie prądem. Przyjmuje się, że przeciętny polski kierowca pokonuje dziennie 30 kilometrów. Natomiast coraz więcej samochodów elektrycznych może przejechać ponad 300 kilometrów na jednym ładowaniu. Codzienne użytkowanie takiego samochodu nie powinno więc sprawiać problemów. Warto zastanowić się jak często będziemy wyjeżdżać w dłuższe trasy. Takie podróże dobrze jest wcześniej zaplanować, biorąc pod uwagę dostępność stacji ładujących. 

Czy ładowarka do samochodów elektrycznych może być wykorzystywana w domu? Zdecydowanie tak! Jeśli chodzi o ładowanie w domu, możemy skorzystać ze zwykłego gniazdka znajdującego się na przykład w garażu. Przewód ładujący powinien być w wyposażeniu samochodu. Najwygodniejsze i najtańsze jest ładowanie samochodu w nocy – kiedy go nie potrzebujemy, a jednocześnie możemy skorzystać z najtańszego prądu. Aby ładowanie samochodu w domu było szybsze, wystarczy zainstalować wallbox. 

Zalety samochodów elektrycznych

Samochody zasilane prądem są ekologiczne – w przeciwieństwie do spalinowych, nie wytwarzają toksycznych związków. Dodatkowo można z nich korzystać przy użyciu odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu korzystanie z samochodów elektrycznych jest opłacalne. Samochody elektryczne są proste w obsłudze, a ładować można je nawet w domu lub podczas wizyty w centrum handlowym. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat samochodów na prąd i ładowarek, sprawdź: https://chargeo.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodacy Kamraci.
ponad rok temu ocena: 0%  1
Po pierwsze, żeby to nie kupować. Po drugie, jak już się napalisz to kup też agregat i kanister benzyny. Przyda się w trasie. Po trzecie, odłóż kasę na kupno nowych akumulatorów lub auta spalinowego.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.