› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Samochód - jak sprawić, żeby był tani?

› poradnik ponad rok temu    13.11.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Samochód - jak sprawić, żeby był tani?

Samochód to dla wielu niezbędne narzędzie, konieczne do wykonywania danego zawodu lub ze względu na miejsce zamieszkania. Muzyk jeżdżący w różne zakątki kraju oraz za granicę - bez samochodu praktycznie nie będzie miał pracy. Osoba mieszkająca pod miastem - pracująca kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilometrów od domu, będzie miała problemy z transportem. Dzisiaj samochód dla wielu wydaje się wiązać z dużym wydatkiem i jeszcze większymi opłatami eksploatacyjnymi. Co zrobić, aby auto stał się tanim i ekonomiczne narzędziem?

 1. Jaki wybrać pojazd?
 2. Benzyna, Diesel czy LPG?
 3. Usterka? - spróbuj najpierw sam sprawdzić o co chodzi

Jaki wybrać pojazd?

Kupowanie nowego, pewnego samochodu wiąże się ze stosunkowo dużymi wydatkami - sam zakup oznacza wysoki koszt, do którego później należy doliczyć wszelkie inwestycje takie, jak konieczność serwisu w autoryzowanych punktach (dla utrzymania gwarancji), a często warto również wykupienie przy okazji ubezpieczenia opcji AC. Mimo wszystko nowe auto będzie zużywało możliwie najmniej paliwa, a dobra marka i regularne wizyty na przeglądach przyczyniają się do mniejszej awaryjności (i wiążących się nią kosztów). Zakup starszego sprawdzonego modelu to doskonały pomysł. Warto na początku poczynić inwestycje w celu doprowadzenia samochodu do pełnej sprawności, a następnie usuwać wszelkie usterki na bieżąco. Takie podejście pozwoli utrzymywać zawsze pełny obraz obecnej sytuacji pojazdu i mieć większe zaufanie do samochodu.

Benzyna, Diesel czy LPG?

Dzisiejszy rynek pełny jest samochodów z zainstalowaną instalacją LPG. Auto pracujące na gazie to bardzo oszczędny środek transportu. Jeżeli zakupiłeś samochód bez takiej instalacji - warto zastanowić się nad inwestycją w tego rodzaju doposażenie pojazdu. Montaż LPG możliwy jest zarówno w samochodach z silnikami benzynowymi, jak i z motorami typu diesel (w drugim przypadku jest znacząco droższy). Aby podjąć właściwą decyzję warto zasięgnąć porady u mechanika, który wyceni realny koszt i stan samochodu. Następnie należy oszacować ilość kilometrów, które wykonuje się w ciągu roku oraz minimalny zamierzony czas korzystania z danego samochodu. Jeżeli inwestycja zdąży zwrócić się w tym czasie to warto zainwestować - tobie zapewni to niższe koszty eksploatacji, a przy sprzedaży podniesie to wartość samochodu przy ewentualnej sprzedaży.

Usterka? - spróbuj najpierw sam sprawdzić o co chodzi

W przypadku wystąpienia dowolnej usterki w samochodzie, przed decyzją o wizycie u mechanika warto sięgnąć po wiedzę zawartą w wiarygodnych źródłach w internecie. Czasami pozornie groźne objawy mogą mieć bardzo prostą przyczynę, którą można łatwo i szybko samodzielnie wyeliminować, nie inwestując czasu i pieniędzy na wizytę u mechanika. Oczywiście należy być również rozważnym i w przypadku wystąpienia poważnej usterki udać się do specjalisty. Przykładowo szum w samochodzie może być wywołany koniecznością wymiany łożysk przy jednym z kół, albo przyczyną może być niedomknięte okno w tylnych drzwiach lub oderwana uszczelka w drzwiach od strony pasażera. Możliwości jest wiele - pełną ocenę tego typu sytuacji możesz przeanalizować pod adresem https://allegro.pl/artykul/szum-w-czasie-jazdy-co-oznacza-co-sprawdzic-i-jak-go-wyeliminowac-106671. Warto zawsze sprawdzić jakie są możliwości występowania danego objawu - to nie tylko sposób na ewentualną “naprawę” danej usterki, ale również może to pomóc oszacować ewentualny stopień zagrożenia podczas przejazdu do mechanika (czy należy zamówić lawetę) lub nawet przybliżone koszty naprawy

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.