› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Samochód DS7 Crossback imponuje muskularną sylwetką

› poradnik ponad rok temu    26.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Samochód DS7 Crossback imponuje muskularną sylwetką

DS7 Crossback jest modelem klasy premium produkowanym przez koncern PSA. Crossover posiada dość masywną sylwetkę i bardzo pojemny bagażnik.

DS7 Crossback posiada 4,57 m długości, 1,89 m szerokości oraz 1,62 m wysokości. Bagażnik posiada pojemność równą 555 litrów. W zróżnicowanej gamie jednostek napędowych znajdą się takie silniki benzynowe, jak:

 • THP 225 S&S ze skrzynią biegów EAT8
 • THP 180 S&S ze skrzynią biegów EAT8
 • PureTech 130 S&S

Ostatnia z wymienionych benzynowych jednostek napędowych współpracuje z manualną, 6 - stopniową skrzynią biegów.

Silniki wysokoprężne i napęd hybrydowy

W gamie silników crossovera znalazły się również silniki wysokoprężne. Jeden z nich to BlueHDi 130 S&S współpracująca z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów. Drugim dostępnym silnikiem wysokoprężnym jest BlueHDi 180 S&S współpracujący ze skrzynią biegów EAT8. Gama jednostek napędowych obejmuje także zespół napędowy E-TENSE. Hybrydowy zespół napędowy posiada moc równą 300 KM i moment obrotowy 450 Nm. Zespół współpracuje z automatyczną, 8 – stopniową skrzynią biegów przenoszącą moc na 4 koła. System składa się z dwóch elektrycznych silników rozmieszczonych z przodu i z tyłu oraz z silnika spalinowego o mocy 200 KM. Sam napęd elektryczny umożliwia pokonanie do 60 km. Zespół napędowy E-TENSE zamienia model DS 7 Crossback w hybrydę plug-in. Akumulator można naładować do pełna w ciągu 4,5 godziny korzystając z ładowarki podłączonej do standardowego gniazdka.

SUV trafi na rynki międzynarodowe

Model DS 7 Crossback trafi na wiele rynków samochodowych na całym świecie. Należy do modeli bardzo zaawansowanych technologicznie. Zastosowane rozwiązania technologiczne zapewniają bardzo dynamiczną jazdę, a także wysoki komfort oraz bardzo dobre osiągi. DS 7 Crossback charakteryzuje się elegancką, muskularną i nieco majestatyczną sylwetką. Design tego modelu można określić jako oryginalny i awangardowy. We wnętrzu znajdziemy dwa duże ekrany, których rozdzielczość wynosi 12 cali. Do wykończenia kabiny wykorzystano takie materiały, jak drewno, skóra licowa, nappa i alcantara. Awangardowym elementem jej wyposażenia jest zegarem B.R.M. R180. Pojawia się on obracając wokół własnej osi w momencie uruchomienia silnika.

Od multimediów po systemy bezpieczeństwa

SUV został wyposażony w nowoczesny system multimedialny obsługujący nie tylko Android Auto, ale także Apple CarPlay. O odpowiednią jakość dźwięku dba zestaw audio cenionej, francuskiej firmy FOCAL.

Oprócz funkcji multimedialnej DS 7 Crossback zapewnia dostęp do bogatej oferty systemów bezpieczeństwa. Do głównych udogodnień, z których będzie mógł skorzystać użytkownik tego samochodu należą takie rozwiązania technologiczne, jak:

 • DS Connected Pilot, czyli system jazdy półautonomicznej
 • DS Park Pilot ułatwiający parkowanie
 • Oświetlenie adaptacyjne DS Active LED Visions
 • DS Driver Attention Assist wykrywający zmęczenie kierowcy
 • DS Night Vision zapewniający dobrą widoczność drogi w czasie jazdy nocą

Na uwagę zasługuje również DS Active Scan Suspension, który jest aktywnym systemem wyposażonym w kamerę. Jej zadaniem jest wykrywanie nierówności drogi i umożliwienie kierowcy odpowiednio szybkie zareagowanie na ich zmianę. Ponadto, DS 7 Crossback posiada kamerę cofania, system monitorowania martwego pola i czujniki parkowania.

Niewiele jest modeli o tak wyjątkowej sylwetce jak DS7 Crossback. Niemniej wtórny rynek samochodów osobowych jest pełen modeli o designie wyjątkowym z innej perspektywy. Wyjątkowe są również ceny – takie, których w salonach samochodowych na próżno szukać. 

Artykuł opracowany przy współpracy z portalem ogłoszeń Samocholand.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.