› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Samochód dla rodziny? Podpowiadamy

› poradnik ponad rok temu    21.12.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Samochód dla rodziny? Podpowiadamy

Pojawienie się w naszym życiu rodziny często zmienia wartości jakimi się kierujemy Z beztroskich facetów, lubiących ryzyko i życie na krawędzi, zmieniamy się nagle w pełne odpowiedzialności głowy rodziny. Porzucamy młodzieńcze marzenia o podróżach autostopem przez Europę, szalonych eskapadach motocyklowych i szybkich, sportowych samochodach.

Zamiast tego zaczynamy planować studia naszych dzieci, budowę domu i rozważamy zakup nowego samochodu – rodzinnego i bezpiecznego.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wybór nowego samochodu nigdy nie jest prosty. Szczególnie jeśli czeka Cię zakup nowego samochodu rodzinnego. Wtedy musisz brać pod uwagę nie tylko moc silnika ale i i komfort jazdy pasażerów, ilość miejsc, wielkość bagażnika, zmieniające się potrzeby całej rodziny i przede wszystkim – bezpieczeństwo podczas jazdy.

Pierwszym kryterium wyboru auta rodzinnego powinno być oczywiście bezpieczeństwo. Upewnij się jakie marki wiodą prym w testach bezpieczeństwa (dobrze wypadają samochody rodzinne marki ŠKODA). Bezpieczny samochód to taki samochód, który posiada najwyższe standardy bezpieczeństwa i technologie oraz systemy, które pomagają na zachowanie kontroli podczas jazdy w najbardziej nawet nieprzewidywalnych sytuacjach. Systemy takie znacznie minimalizują ryzyko wypadku – masz więc pewność, że Twoja rodzina jest podczas podróży bezpieczna.

Dużo miejsca...

Niemniej ważnym kryterium jest wielkość samochodu. Jeśli planujesz (bądź już posiadasz) dużą rodzinę musisz liczyć się z zakupem większego samochodu. Takiego, żeby wszyscy członkowie rodziny mogli podróżować wygodnie i bezpiecznie. Pamiętaj, że dzieci podróżują zazwyczaj w fotelikach samochodowych, samochód musi być więc na tyle duży, żeby bez trudu pomieścić dziecięce  foteliki. Wygodniej też będzie jeśli samochód będzie pięciodrzwiowy – w trzydrzwiowych montaż fotelików oraz usadowienie w nich dzieci, może okazać się nie lada wyzwaniem.

Duża rodzina oznacza także konieczność zakupu samochodu ze sporym bagażnikiem. Podróżowanie z dziećmi wymaga zazwyczaj zabierania ze sobą większej ilości niezbędnych rzeczy – przestronny, pojemny bagażnik jest w takim wypadku absolutną koniecznością. Jednym z ideałów  w tej dziedzinie jest ŠKODA Rapid Spaceback.

Praktyczne wnętrze

Zwróćmy teraz uwagę na wnętrze samochodu. Tutaj powinna przede wszystkim królować praktyczność. Wiadomo jak wygląda samochód po nawet krótkiej przejażdżce z dziećmi – plamy soku na tapicerce, okruszki w każdym możliwym kącie samochodu, ślady małych rączek na szybie.  Dlatego też dobrze jest się upewnić, że samochód jaki mamy zamiar zakupić jest łatwy (i szybki) do czyszczenia i sprzątania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.