› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Rynek pierwotny czy rynek wtórny? Wiemy, co wybrać

› poradnik ponad rok temu    8.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Rynek pierwotny czy rynek wtórny? Wiemy, co wybrać

Każdy z nas marzy o swoim własnym mieszkaniu. Wyobrażamy sobie rozkład, wyposażenie, wielkość. Oczyma duszy widzimy piękną łazienkę, gustowną kuchnię, wygodną sypialnię… Wybór mieszkań we Wrocławiu jest bardzo duży. Są mniejsze, większe, w centrum i na obrzeżach. Jednak pierwszą decyzją, jaką należy podjąć, jest to, czy kupimy mieszkanie z rynku wtórnego czy rynku pierwotnego. Które wybrać? Podpowiadamy.

Mieszkania z rynku wtórnego – zalety i wady

Mieszkania z rynku wtórnego we Wrocławiu mają wiele zalet. Największą z nich jest niewątpliwie cena, która często jest zdecydowanie niższa niż cena mieszkań nowych. Inaczej niż przy kupnie mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu, istnieje też możliwość negocjacji ceny, dzięki czemu możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy, które można przeznaczyć na przykład na remont czy wyposażenie. Ważne jest także to, że mieszkania te są zazwyczaj gotowe do zamieszkania. Niestety, mieszkania z rynku wtórnego mają też swoje wady. Kupując we Wrocławiu starsze mieszkanie trzeba się liczyć z faktem, że stan budynku może nie być doskonały, co wiąże się z wyższym funduszem remontowym, a co za tym idzie – większymi kosztami utrzymania. Trzeba też wziąć pod uwagę, że prawdopodobnie pierwszą rzeczą, jaką będziemy musieli zrobić po zakupie mieszkania z rynku wtórnego, jest remont, który potrafi pochłonąć ogromne ilości pieniędzy.

Mieszkania z rynku pierwotnego – dlaczego warto?

Mieszkania z rynku pierwotnego we Wrocławiu również mają swoje wady. Należą do nich przede wszystkim wyższe ceny oraz dodatkowe koszty związane z wykończeniem i wyposażeniem oddanego w surowym stanie mieszkania. Często nie jesteśmy także w stanie wprowadzić się od razu, gdyż budynek dopiero powstaje. Jednak trzeba przyznać, że wady nie przyćmiewają zalet, których faktycznie jest bardzo dużo. Lokale w nowym budownictwie przede wszystkim nie wymagają żadnych remontów, co obniża i tak już niskie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, koszty użytkowania. Atutem jest też możliwość urządzenia mieszkania w taki sposób, w jaki tylko nam się marzy. Trzeba do tego dodać bogatą ofertę i udogodnienia, o których w starym budownictwie możemy tylko pomarzyć, na przykład podziemne parkingi, monitoring, piękne klatki schodowe czy pielęgnowana przez cały rok zieleń. Kuszące, prawda?

Artykuł powstał we współpracy z https://vantage-sa.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.