› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ruszył przetarg na budowę S7 z Gdańska do Elbląga

› bieżące ponad rok temu    29.08.2014
Marcin Pszczółkowski
komentarzy 2 ocen 9 / 100%
A A A
Ruszył przetarg na budowę S7 z Gdańska do Elbląga fot. GDDKiA Gdańsk

W 2017 roku pojedziemy do Gdańska drogą ekspresową. To znacznie skróci podróż elblążan do Trójmiasta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku ogłosiła właśnie przetarg na roboty budowlane na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S7 od Koszwał do Nowego Dworu i od Nowego Dworu Gdańskiego do Kazimierzowa pod Elblągiem.

Przetarg na kontynuację budowy drogi ekspresowej S7 na Pomorzu obejmuje budowę dwóch odcinków dwujezdniowej drogi ekspresowej na długości 40 km, w tym budowę dwóch nowych mostów na Wiśle. Ze względu na skalę przedsięwzięcie podzielono na dwa zadania od końca Południowej Obwodnicy Gdańska do Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie zostanie wykorzystany fragment obecnej drogi krajowej nr 7 wraz z węzłem, oraz od tego miasta do Kazimierzowa do włączenia w istniejącą Obwodnicę Elbląga.

Przetarg będzie dwuetapowy. Najpierw zostaną złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przez wykonawców chętnych do budowy. Po pozytywnej weryfikacji ich potencjału, GDDKiA zaprosi wybranych wykonawców do złożenia ofert na budowę drogi.

Prace mogłyby ruszyć na początku 2015 r. i potrwają około 3 lat. Kryterium wyboru będzie 90 proc. cena i po 5 proc. czas realizacji (27-30 miesięcy z wyłączeniem miesięcy zimowych) oraz gwarancja na wybrane elementy infrastruktury (5-10 lat).

źródło: GDDKiA Gdańsk


 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wiem
ponad rok temu ocena: 20%  2
kto to pisze, że w 2017 będzie nowa droga? Początek w 2015 i 3 lata budowy??? Znam rzeczywistość i myślę, że przetarg rozstrzygnie się pod koniec 2015, potem odwołania, przesuwanie terminów itd. W końcu budowa rozpocznie się może w 2016 roku. Taka rzeczywistość, więc niech redaktor nie pisze takich bzdur.
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nickk
ponad rok temu ocena: 17%  1
tylko ile okolicznych dróg zniszczą przeładowane samochody obsługujące budowę
odpowiedz oceń komentarz 1 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.